Zack Snyder kendi Justice League kurgusunda neden Jared Leto'nun Joker'ini istediğini açıkladı

Yayımlanacak filminde Leto'nun da yer alacak olması hayranlar arasında fikir ayrılığı yaratmıştı

Joker karakterini son olarak Joaquin Phoenix canlandırmıştı (Warner Bros. Pictures)

Zack Snyder yeniden kurguladığı Justice League'de (Adalet Birliği) Jared Leto'nun Joker'ine neden yer vermeyi seçtiğini açıkladı.

Snyder an itibarıyla 2017 tarihli filmi HBO Max'te gösterime girmek üzere yeniden kurguluyor. Hayranlar yıllardır "Snyder kurgusunu çıkarması" için Warner Bros'a talepte bulunuyordu.

Kızının ölümü üzerine Justice League'den yapım aşamasında ayrılan yönetmenin yerine filmin geri kalanını çekmesi için Buffy the Vampire Slayer'ın yönetmeni Joss Whedon geçmişti.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Leto'nun Joker'i Justice League'in vizyon kurgusunda yer almamıştı. Özellikle Leto'nun 2016 tarihli Suicide Squad'daki (Gerçek Kötüler) yorumunun pek de beğenilmemesi göz önüne alındığında oyuncuya beklenen Snyder Kurgusu'nda umulmadık şekilde yer verilmesi görüş ayrılıkları yarattı.

Leto'nun Joker'inin projeye dahil edildiğini duyuran ilk bakış görsellerinin paylaşılmasının ardından Snyder, "Mr. J'i" kurgusuna dahil etmeyi neden seçtiğini açıkladı.

Vanity Fair'e konuşan Snyder şunları söyledi:

Sahnenin iyi tarafı, Joker'in Batman'le alakalı doğrudan Batman'e konuşması. Batman'in kim olduğunu ve ne olduğunu inceleyen Joker.

Bu, hayranların DC Evreni'nden almayı hak ettiğini düşündüğüm şey. Başka bir ifadeyle, Jared Leto Joker'i ve Ben Affleck Batman'i hiç bir araya gelemedi.

Yönetmen şunları ekledi:

Batman ve Joker'in bu temsilinin iki karakter bir araya gelmeden sonlanması bana hoş gelmedi.

Zack Snyder'ın Justice League'i 18 Mart'ta HBO Max'te çıkacak. Birleşik Krallık'a ne zaman geleceği henüz duyurulmadı.* İçerik orijinal haline bağlı kalınarak çevrilmiştir. Independent Türkçe'nin editöryal politikasını yansıtmayabilir.

https://www.independent.co.uk/arts-entertainment

Independent Türkçe için çeviren: Şafak Küçüksezer

© The Independent

DAHA FAZLA HABER OKU