AK Parti Sözcüsü Çelik: Kabe'ye hürmetsizlik edenler insanlıktan uzak olduklarını beyan etmiş olurlar

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik “Nefret yüklü ve sapkın eylemlerin Boğaziçi Üniversitemize gölge düşürmesine herkes karşı koymalıdır” çağrısında bulundu

Fotoğraf: AA

Boğaziçi Üniversitesi’ndeki bir meydan sergisinde Kabe figürü etrafına LGTBİ+ bayrakları çizilmiş bir görsele yer verilmesine ilişkin sosyal medya hesabından değerlendirmelerde bulunan AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Boğaziçi Üniversitesi’nde sapkın bir grubun kıblemiz Kabe'ye yaptığı saygısızlığı kınıyoruz" dedi.

Paylaşımında "Kabe insanlık değerlerinin zirvesidir. Hiçbir çirkinlik Kabe'ye zarar veremez” diyen Çelik şu ifadeleri kullandı:  

Bilimin ve değerlere saygının hakim olması gereken üniversitede gerçekleşen bu eylem bir provokasyondur. Boğaziçi Üniversitesi ülkemizin müstesna bir değeridir. Nefret yüklü ve sapkın eylemlerin Boğaziçi Üniversitemize gölge düşürmesine herkes karşı koymalıdır. Kıblemiz Kabe'ye karşı gerçekleşen bu saygısızlığa en başta, değerlere ve inançlara saygı duyan Boğaziçili gençlerimizin karşı duracağına ve bu alçakça girişimi reddedeceğine inancımız tamdır.

Kıblemize dönük çirkin eylem vicdanlarda mahkum olmuştur. Nefret suçları sadece bir inanca karşı değil tüm insanlığa karşı işlenen suçlardır. Bu provokasyona dair yürütülen yasal soruşturmanın takipçisi olacağız. Kabe, tüm insanlık değerleri için yüceliğin ve emniyetin sembolüdür. Kabe, ebediyen hürmet görecektir. Kabe'ye hürmetsizlik edenler sadece kendilerinin insanlıktan uzak olduklarını beyan etmiş olurlar

 

4 öğrenci gözaltında

İstanbul başsavcılığı sorumlular hakkında ‘halkın bir kesiminin benimsediği dini değerleri alenen aşağılama’ suçundan soruşturma açıldığını bildirmiş, İçişleri Bakanı soylu dört öğrencinin gözaltına alındığı açıklamıştı.

 

Üniversiteye atanması protestolara neden olan Rektör Melih Bulu da sorumlular hakkında soruşturma açıldığını duyurmuştu.

 

Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU