Selçuk Özdağ'dan Bahçeli'ye yanıt: Evimin neresine kamera yerleştirilmiş

Özdağ "Bahçeli iddiasını ispatla mükelleftir. İspat etmeyen müfteridir" diye konuştu

Fotoğraf: Twitter

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ'a yönelik saldırıya isim vermeden değindi. 

Bahçeli açıklamasında şunları kaydetti:

Gündeme gelmek için kendilerine saldırı organize edenler, sudan sebeplerle ve kişisel anlaşmazlıklarla husumet çemberine sıkışınlar suç ve suçluyu uzaklarda araştırmasınlar. Sicili kabarık bir siyasetçinin evinin balkonuna kamera yerleştirip kavga anını kayda aldırması sonra da dönüp masumiyet pozuna bürünmesi, bununla da yetinmeyip ‘Bana saldırdılar’ çığırtkanlığına tevessül etmesi bildik bir numaradır. Film setlerinde görülebilecek bu numaralar eskimiş alıcısı da kalmamıştır.

"18 saldırı oldu"

Özdağ da Gazete Duvar'a yaptığı açıklamada Bahçeli'nin ifadelerine tepki göstererek "Sayın Cumhurbaşkanını, İçişleri Bakanını ve Adalet Bakanını göreve davet ediyorum. Failleri ve arkasında olanlar ortaya çıkarılsın. Son zamanlarda bu üç saldırı ile birlikte gazetecilere ve siyasetçilere toplamda 18 saldırı oldu. Bu saldırıların hepsinde HTS kayıtları incelensin. Dosyalar normal savcılıktan alınsın hepsine birlikte bakılsın. Tek tek araştırılsın" diye konuştu.

Özdağ açıklamalarına şöyle devam etti:

Bahçeli hakkında yarın suç duyurusunda bulunacağım. Evimin neresine kamera yerleştirilmiş. 45 yıldır siyaset yapıyorum. Bahçeli hepsini ispat etmek zorunda. Milletimizin aklıyla alay etmesinler. Bahçeli iddiasını ispatla mükelleftir. İspat etmeyen müfteridir.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Başçı da tepki gösterdi

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Abdullah Başçı da Bahçeli'ye tepkisini Twitter'dan gösterdi. Başçı paylaşımında "Konuşmayı dinledim ve bir kez daha irkildim. Pes doğrusu. Suçüstü yakalanmanın ve suçluluk psikolojisinin vermiş olduğu çöküntüden başka bir şey değil. 21. yüzyılda yaşıyoruz. İnsan kendi kendisine mi saldırıyor? Buna kim inanır?" ifadelerini kullandı.

 

 

Independent Türkçe, Gazete Duvar

DAHA FAZLA HABER OKU