Özdağ'a saldırı iddiası ile gözaltına alınan iki şüpheli: Biz iş aramaya gitmiştik

İki şüpheli tesadüfen karşılaştıkları Özdağ’la aralarında tartışma çıktığını ileri sürdü. Şüpheliler de Özdağ’dan şikayetçi oldu

Fotoğraf: İHA

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ’a düzenlenen saldırının ardından gözaltına alınan iki şüphelinin ifadeleri ortaya çıktı.

 tvhaberi.com’dan Alican Uludağ’ın haberine göre, şüpheliden, Ankara Üniversitesi Dil Tarih Coğrafya Fakültesi öğrencisi olan Abdurrahman G. ifadesinde, Özdağ’la tesadüfen karlıştıklarını ileri sürdü, Arkadaşı Gülahmet T. ile birlikte iş aramaya gittiklerini savunan Abdurrahman G. şunları söyledi:

Gülahmet ile 14.01.2021 günü bir sonraki gün olan 15.01.2021 günü buluşup iş aramaya gitmek için sözleştik. Sabah saat 08:30 sıralarında Gülahmet ile Kızılay semtinde buluştuk, sonra aramak için Çankaya semtine gitmek için bir arkadaşımızdan emanet aldığımız plakasını bilmediğim beyaz renkli bir aracımız vardı.

Yolda giderken iş yerlerine eleman ihtiyaçları olup olmadığını sorarak iş aramaya devam ettik, aracımızı adresini bilmediğim bir sokağa park etmiştik ve iş aramaya yaya olarak devam ediyorduk, yolda giderken kendisini sosyal medya ve televizyondan tanıdığım Selçuk Özdağ isimli şahsı gördüm kendisine daha önce yapmış olduğu yazı ve söylemlerini sormak için yanına gittim.

Selam verdim, kendisine 'siz Selçuk Özdağ mısınız?' diye sordum kendisi de bana 'evet' diye cevap verdi, 'size bir soru sorabilir miyim' dedim. O da bana 'evet' dedi. Ben 'siz daha önce Milletvekilliği yapmış, milletimizin vergilerinden maaş almış bir insansınız, Fetö terör örgütü lideri Fetullah Gülen hakkında, Fetullah hocaefendiye küfür etmek Allah'ın gücüne gider ifadesi ve PKK hakkında olumlayıcı ifadeleriniz hangi milli vicdana, hangi vatanseverliğe sığar' diye sordum. O da bana 'Vatanseverliği sizden mi öğreneceğim piçler' diyerek saldırdı ve benim çeneme bir yumruk attı , sonra yanımda bulunan Gülahmet isimli arkadaşım bizi aralamak istedi ona da yumruk attı, aramızda bir arbede çıktı.

 

_116530768_gelecek-partili-selcuk-ozdaga-saldiri_5646_dhaphoto1.jpg
Fotoğraf: Gelecek Partisi

 

Özdağ’dan şikayetçi olduğunu da belirten Abdurrahman G. şöyle devam etti:

Arbede sırasında Selçuk Özdağ yere üşerek yol kenarında bulunan bahçe korkuluğuna kafasını vurdu, yerden kalkarken orada bulunan kim bilmediğim, tanımadığım şoförü yada koruması olan kişiye seslenerek 'Bayram vur piçleri' diye bağırdı. Bende bu şahsın elini belinde doğru görünce bu şahsı tutarak orada bulunan bir aracın üzerine doğru itekledim ve bize ateş edeceklerini düşündüğümüzden Gülahmet ile birlikte olay yerinden uzaklaştık, biz uzaklaşırken arkamızdan 4 el ateş edildi ancak bize isabet etmedi, biz de park etmiş olduğumuz acın yanına gittik ve aracımıza binerek olay yerinden uzaklaştık birlikte Gülahmet'in Gazi Mahallesinde bulunan ikametine gittik.

Olay olduktan sonra Selçuk Özdağ isimli şahıs olayın biz tarafından silah ve sopa kullanmak sureti ile gerçekleştiği yönünde açıklamalarda bulunmuştur ancak kesinlikle bu gerçek değildir biz olay yeri adrese tesadüfen iş aramak maksatlı gittik, kendisi ile karşılaşmamız tesadüftür, bizde ne sopa nede silah yoktu tam aksine bize karşı silahlı bir saldırı olmuştur kendisinin yapmış olduğu açıklamalar yalandır, olayın reklamını yapmaya çalışmaktadır.
 

 

AW220096_01.jpg
Fotoğraf: İHA

 

Şüpheli Gülahmet T.de ifadesinde şüpheli Abdurrahman G. ile rastladıkları Özdağ arasında tartışma çıktığını ileri sürdü. Türk ifadesinde şu iddialarda bulundu:

Abdurrahman, Selçuk Özdağ’a hitaben, ‘Bu nasıl vatanseverlik? FETÖ terör örgütünü överek mi vatanseverlik oluyor? Sen nasıl bu milletin vekili olacaksın?’ dedi. Özdağ da, ‘Vatanseverliği sizden mi öğreneceğim’ diyerek küfür etti. Ben de Özdağ’a, ‘Daha önce Fetullah Gülen’i öven konuşmalar da yaptın. Hiç mi utanmıyorsun? Bir de vatan millet edebiyatı yapıyorsun’ dedim. Özdağ tekrar bize küfür ederek karşılık verdi ve Abdurrahman’a yumruk salladı.  Ben de araya girdim, vurarak itekleyince Özdağ yere düştü.  Düşerken demir korkuluklara çarptı ve kalkerken başında kan olduğunu gördüm. Özdağ, bu sırada, ‘Bayram çek vur’ diye bağırdı.  Özdağ’ın Bayram diye seslendiği kişi elini beline atarak yanımıza doğru gelince, Abdurrahman., şahsı ellerinden tuttu ve itekleyerek engelledi. Özdağ, Bayram vur’ diye bağırmaya devam edince, şahıs silahını çekti. Bizde can havliyle oradan kaçmaya başladık. Bayram denilen şahıs arkamızdan 4 el ateş açtı.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Yardımcısı Selçuk Özdağ ise ifadesinde 15 Ocak’ta saat 12.35 sularında Cevizlidere Mahallesi’nde bulunan evinden cuma namazı için çıktığını kaydetti. Kapının önünde genç bir kişi gördüğünü belirten Özdağ, şunları anlattı:

Kendisine bakarak sağ tarafta bulunan aracıma doğru yöneldiğim esnada iki şahıs bir anda sopalarla bacaklarıma vurmaya başladılar. Ben döndüm ve şahıslara bağırmaya başladım O esnada kafama darbe aldım. Bu şahıslara bağırırken eşkalini tam hatırlamadığım bir şahsın, iki araç arasından bana silah doğrulttuğunu gördüm. Apartmanın köşesine kadar iki şahısla boğuşmaya devam ettim. O esnada aracımın şoförü de araçta beni bekliyordu. Ondan üzerime kayıtlı silahımı getirmesini istedim. Ancak şoförüm beni duymadığı için silahı getiremedi. Beni darbeden şahıslar bir anda kaçmaya başladılar. İki şahıs beni darp ederken, biri de şoförümün araçtan inmesini engellemiş. O da değerleriyle birlikte önümden koşarak kaçtı.

Zanlıların ifadeleri konusunda T24'e konuşan Selçuk Özdağ,  "Hepsi yalan, ben kimseyle konuşmadım. Bu ifadeler arkadan saldırmak gibi alçakça kaçmak gibi korkça." Beni UFO'lar mı yaraladı!  Bu görüntüler emniyette. Her şey çok açık. Kimlikler belirlendi. Firardalar şimdi yakalanmayanlar. Geçen seneden beri meydana gelen 13 saldırı arasında bir bağ var. HTS kayıtları incelensin bunlar ortaya çıkar" dedi

Gülseren’in 10 Ekim Ankara Katliamı için Dde“Daha iyisi olabilirdi” şeklinde paylaşım yaptığı ortaya çıktı. 

 

Independent Türkçe, tvhaberi.com, T24

DAHA FAZLA HABER OKU