3 GSM operatörü "yerli uygulamaların" kotasız kullanımı için anlaşma imzaladı

Yapılan anlaşma kapsamında tüm kullanıcılar; 3 GSM operatörünün geliştirdiği sosyal medya uygulamalarını internet kotalarından harcama yapmadan kullanabilecek

Fotoğraf: AA

Türkiye’nin 3 telekomünikasyon şirketi yerli mesajlaşma ve sosyal medya uygulamalarının internet kotasından düşmeden kullanılabilemesi için anlaşma yaptı.

Bu kapsamda Turkcell, Türk Telekom müşterileri ve Vodafone İletişim Pass kullanıcıları mesajlaşma platformu BiP ve sosyal medya uygulaması Yaay’ı internet kotalarından harcama yapmadan kullanabilecek.

Her iki uygulama aynı zamanda diğer uygulamalarla birlikte Vodafone’un İletişim Pass paketinde ücretsiz sunulacak.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Türk Telekom CEO’su Ümit Önal, “Ülkemizdeki yerli uygulamaların önemi son dönemde bir kez daha anlaşıldı. Bu süreçte, yerli uygulamalarımızı tercih eden tüm kullanıcılarımıza duydukları güven ve desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Bugün gerçekleştirilen iş birliği, tüm kullanıcıların bu sosyal medya ve mesajlaşma platformlarını deneyimlemesine önemli ölçüde destek sağlayacak” dedi.

Bu anlaşma sayesinde Türkiye'nin verilerinin ülke içerisinde güvenle kalacağını belirten Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan, “Yerli mesajlaşma uygulamalarının tercih edilmesine destek sunacak bu anlaşmanın önümüzdeki dönemde bu konuda yapılacak yeni iş birliklerinin de önünü açacağına inanıyoruz" ifadelerini kullandı.

Anlaşmaya ilişkin değerlendirmelerde bulunan Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı Engin Aksoy ise, "İletişim Pass kapsamında sunduğumuz mevcut uygulamalara yerel mesajlaşma ve iletişim uygulamalarını da dahil etme kararı aldık. Tarifesi içinde İletişim Pass paketi olan tüm müşterilerimiz Şubat ayı itibarıyla yerli mesajlaşma uygulamalarını diğer uygulamalarla birlikte süresiz ve ücretsiz kullanırken, tüm Vodafone müşterilerimize ise bu uygulamaları 1 ay boyunca ücretsiz sunacağız. Vodafone olarak, üç operatörün beraber geliştireceği, uluslararası seviyede rekabet edebilecek sektörel ve yerli platformlara yönelik çalışmalarımıza devam edeceğiz" diye konuştu.

 

Independent Türkçe, İHA

DAHA FAZLA HABER OKU