Mustafa Cengiz, Omar Elabdellaoui'yi ziyaret etti: İyiye doğru bir gidiş var, hiçbir zaman umut kesilmemeli

Sarı-kırmızılıların başkanı Mustafa Cengiz, Norveçli futbolcuları Omar Elabdellaoui'yi hastanede ziyaret etti. Cengiz, "Morali iyi. Şahsen görüştüm. Bir darbe almış. Çocukları koruma amaçlı olmuş" dedi

Omar Elabdellaoui / Fotoğraf: @GalatasaraySK

Süper Lig ekiplerinden Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, yeni yıl kutlaması sırasında elindeki havai fişeğin patlaması sonucu yaralanan futbolcu Omar Elabdellaoui'yi ziyaret etti.

Hastane çıkışında açıklama yapan Cengiz, Elabdellaoui'nin çocuklarını korumak isterken yaralandığını söyledi.

Mustafa Cengiz, üzücü bir olay yaşadıklarını aktararak, şöyle konuştu:

Yeni bir yıla girdik. Bu geçen yılda kalmış bir olay olsun. Bunu 2021'e değil de berbat geçen 2020'ye havale edelim. Morali iyi. Şahsen görüştüm. Bir darbe almış. Çocukları koruma amaçlı olmuş.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Sarı-kırmızılı kulübün başkanı, patlayıcı maddelerin kolay temin edildiğini belirterek, şu ifadeleri kullandı:

Beni şaşırtan bu tip maddelerin peynir ekmek gibi satılması. Bu beni biraz düşündürüyor. Bu konuda devletimizin gereken önlemleri alacağına inanıyorum. Sağlık diliyorum. Bize destek veren bütün kulüplere ve aklı başındaki insanlara teşekkür ediyorum. En başta Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca'ya destek ve yardımları için teşekkür ediyorum. Bu aşamada çok şey söylemek istemiyorum. Bir Latin atasözü, 'Hasta yataktayken her şey ikinci plandadır' der. Türk kamuoyu tarafından futbolcumuza verilen destek için çok teşekkür ediyorum.

Norveçli sağ bekin gözünün durumu hakkında konuşmak için erken olduğunu hatırlatan Cengiz, sözlerini şöyle noktaladı:

Göz insanoğlunun en hassas organlarından bir tanesi. Bununla ilgili çok değerli doktorlarımız çalışıyor. Bunun için konuşmak erken. İyiye doğru bir gidiş var. Umut hiçbir zaman kesilmemeli. En kötü anda bile umut etmeliyiz. Sanırım 1-2 hafta beklememiz gerekiyor.

Omar Elabdellaoui, evindeki yeni yıl kutlaması sırasında elindeki havai fişeğin patlaması sonucu yaralanmış ve ardından hastaneye kaldırılmıştı.

Norveçli futbolcunun doktoru Prof. Dr. Vedat Kaya, "Bir gözde daha fazla olmak üzere 2 gözde de yaralanma söz konusuydu. Şu anki durumu düne göre oldukça iyi, medikal tedavisi devam ediyor. Yeniden bir müdahale gerekebilir. Değerlendirme sonucunda planlamayı düşünüyoruz. Oluşan termal kimyasal bir etki var. Ne olacağına dair takiplerimizi bakıyoruz. Bütün tetkiklerini yaptık. Göreceli olarak bir gözü, diğerine göre daha hasarlı. Görme yetisi var ama ilerideki gidişatıyla ilgili ne olur söylemek bağlayıcı olur" açıklamasında bulunmuştu.

 

Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU