TİP'ten "HDP'nin kapısına açılmamak üzere kilit vurulmalıdır" diyen Bahçeli'ye: HDP yalnız değildir

“Kendisi halk düşmanlığında ve çeteleri savunmakta kararlıysa, bizler de emeği, barışı ve halkların kardeşliğini savunmakta kararlıyız”

TİP’in Twitter hesabından yapılan açıklama ile Bahçeli’nin 'HDP kapatılsın' çağrısına yanıt verildi /Fotoğraf: TİP Basın

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Twitter'dan yaptığı açıklamda ''Bu kervan böyle gitmemelidir. HDP’nin kapısına açılmamak üzere kilit vurulmalıdır. HDP’yi Türk siyasetinin taşıma ve hazmetme kapasitesi dolmuştur. Bu terör ve bölücülük yatağı kapatılmalıdır" dedi.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Bahçeli’nin açıklamasına Halkların Demokratik Partisi (HDP) resmi Twitter hesabından verdiği yanıtta, “İktidara dayanarak, sarayın konforlu gölgesine sığınarak mafyacılık yapanlar bu ülkenin gerçek düşmanlarıdır. Size rağmen bu ülkeye demokrasiyi getireceğiz. HDP’yi kapatmak yerine ağzınızı kapatırsanız ülkenin geleceğine büyük iyilik etmiş olacaksınız” ifadelerine yer verdi.

TİP: Barışı ve halkların kardeşliğini savunmakta kararlıyız

Devlet Bahçeli’in HDP’nin kapatılması çağrısına bir tepki de Türkiye İşçi Partisi’nden (TİP) geldi.

TİP’in resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada Bahçeli’ye şu ifadelerle yanıt verildi:

“Saray'ın bahçesinden Kürt halkının demokratik hakkına ve milyonlarca seçmenin iradesine saldıran MHP lideri iyi bilsin: Kendisi halk düşmanlığında ve çeteleri savunmakta kararlıysa, bizler de emeği, barışı ve halkların kardeşliğini savunmakta kararlıyız. HDP yalnız değildir”

 

Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU