Samuel L. Jackson kendisine "efsane" denmesinden "rahatsız"

Oyuncu Savannah Film Festivali'nin 2020 Sinema Efsanesi ödülüne layık görülmesinin ardından bu kelimeyle ilgili görüşlerini açıkladı

Jackson'ın, Quentin Tarantino'nun Ucuz Roman filminde canlandırdığı karakter oyuncunun en ikonik rolleri arasında yer alıyor (AFP)

Samuel L. Jackson, hayranları ve medyanın kendisini "efsane" addetmesine karşı tepki gösterdi.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Ucuz Roman (Pulp Fiction), Coach Carter ve Star Wars serisi de dahil olmak üzere sayısız ikonik rolü canlandıran oyuncu, kısa süre önce Savannah Film Festivali'nin 2020 Sinema Efsanesi Ödülü'ne layık görülmüştü.

Öte yandan 71 yaşındaki oyuncu Entertainment Weekly'e verdiği röportajda "efsane" kelimesiyle ilgili tartışma başlatarak bu kelimenin kendisine atfen kullanılmasından "rahatsız olduğunu" söyledi.

Jackson, "Efsaneler, başka insanların yapamayacağı şeyleri başaran veya olağanüstünün de ötesinde şeyler yapan insanlar" dedi.

Ben bulunduğum yere gelmek için sadece sıkı çalışma ve azimle sebat ettim.

Jackson röportaj sırasında 150'den fazla sayıdaki filmlerinden bugün hangilerini izlemek isteyebileceğini de açıkladı: Coach Carter, Ucuz Roman, Jackie Brown, One Eight Seven ve Mavi Korku (Deep Blue Sea).

Söylentilere göre Star Wars oyuncusu yakında çıkacak ve canlandırdığı Marvel karakteri Nick Fury'e odaklanacak bir Disney+ dizisinde rol alacak ancak dizinin çıkış tarihi henüz duyurulmadı.

2021 Mayıs'ında izleyenler Jackson'ı Testere serisinin ertelenen Spiral isimli spin-off'unda Chris Rock'ın karşısında izleyecek.

Oyuncu ayrıca Salma Hayek ve Ryan Reynolds'ın yer alacağı devam filminde Belalı Tanık'taki (The Hitman's Bodyguard) rolünü tekrar üstlenmeye hazırlanıyor.

 

 

* İçerik orijinal haline bağlı kalınarak çevrilmiştir. Independent Türkçe'nin editöryal politikasını yansıtmayabilir.

https://www.independent.co.uk/arts-entertainment

Independent Türkçe için çeviren: Şafak Küçüksezer

© The Independent

DAHA FAZLA HABER OKU