Doğru Parti Genel Başkanı Serdaroğlu gözaltına alındı

Hakkında "Cumhurbaşkanına hakaret" iddiası ile soruşturma açılan Serdaroğlu, Ankara Esenboğa Havaalanı'nda gözaltına alınarak savcılığa götürüldü

Fotoğraf: Sözcü

Doğru Parti Genel Başkanı, eski Devlet ve Sağlık Bakanı Rifat Serdaroğlu Ankara Esenboğa Havaalanı'nda polis tarafından gözaltına alındı.

Sözcü'nün haberine göre, bir süre önce İzmir'in Çeşme ilçesinde bir konuşma yapan Serdaroğlu hakkında “Cumhurbaşkanına hakaret” iddiası ile soruşturma açıldı.

Çeşme 1. Asliye Ceza Mahkemesi de Serdaroğlu'nun ifadesinin alınması için mevcutlu olarak en yakın savcılığa sevkedilmesi kararını verdi.

Havaalanında tartışma yaşandı

Serdaroğlu, İzmir'deki programını tamamlayarak bugün saat 12.00'de uçakla Ankara'ya döndü.

Havaalanında uçak körüğünden çıktıktan sonra polis tarafından karşılanan Serdaroğlu'na bir polis memuru konuyu bildirdi ve “Üzerini arayacağız, seni savcılığa götüreceğiz” dedi.

Bunun üzerine sinirlenen Serdaroğlu, “Ben bu ülkede bakanlık yaptım, parti siyasi parti genel başkanıyım. Üzerimi arayamazsınız. Bana da sen diye hitap edemezsin benim senin yaşında oğlum var” dedi.

Bunun üzerine Esenboğa Koruma Müdürlüğünden gelen rütbeli personel duruma el koydu. Serdaroğlu'nun üzeri aranmadı ve Çeşme Asliye Ceza Mahkemesi kararı uyarınca Çubuk Cumhuriyet Savcılığına götürüldü. Serdaroğlu, savcıya ifade verecek.

Rifat Serdaroğlu kimdir?

Doğru Yol Partisi'nde iki dönem milletvekilliği ve bakanlık yapan Rıfat Serdaroğlu, Süleyman Soylu, Mehmet Ağar ve Tansu Çiller ile birlikte siyaset yaptı.

 

Independent Türkçe, Sözcü

 

DAHA FAZLA HABER OKU