HÜDA PAR: Kürt meselesini çözersek heveslerini kursaklarında bırakırız

"Bugün emperyalizmin coğrafyamızdaki en büyük argümanı Kürtler ve Kürt meselesidir"

Fotoğraf: AA

Diyarbakır'da, Hür Dava Partisi'nin (HÜDA PAR) 3. Olağan İl Kongresi gerçekleştirildi.

Öğretmenevinde düzenlenen 3. Olağan İl Kongresinde konuşan HÜDA PAR Genel Başkanı İshak Sağlam, küresel emperyalist güçlerin, bozulan sistemlerini yeniden kurmak için yeni bir düzen hedeflediğini belirtti.

Sağlam, "Tasarladıkları dünyayı yeniden dizayn etmek için İslam ülkelerini parçalamak, ümmeti oluşturan toplumları bölmek ve çatıştırmak istiyorlar. Bunu engellemenin yolu, ümmetin iç sorunlarının İslam adaleti üzerine çözülmesi ve küresel emperyalizmin müdahalesine fırsat verilmemesidir” diye konuştu.

"Bugün emperyalizmin coğrafyamızdaki en büyük argümanı Kürtler ve Kürt meselesidir. Bu sorunu tarihimizden ve inancımızdan gelen deneyimlerle çözersek onların heveslerini kursaklarında bırakmış oluruz" diyen Sağlam, sözlerini şöyle sürdürdü:

Başını Fransa'nın çektiği İslam'a, İslami değerlere ve İslam'ın kutsallarına yapılan saldırılar bu plan ve programların bir parçası. İslam'ın kutsallarına saldırılar yapılarak İslam toplumlarının sinir uçlarına dokunulmaktadır. Bu hakaretler yıllar önce hesabı yapılmış ve alt yapısı oluşturulmuş saldırılardır. Müslümanlar bu hakareti hiçbir şekilde kabul etmemeli. Bu saldırıya karşı çaresiz de değiliz. İki milyara yakın bir İslam toplumu var. Peygamberini canından aziz bilen yüz milyonlarca peygamber sevdalısı var. Bugün iki milyara yaklaşan nüfusu ile Müslümanlar'ın sadece Fransız mallarını boykot etmesi bile yapılan bu küstahlıktan vazgeçilmesine yetecektir. Ancak bir daha bu tür alçaklığa hiç kimsenin cüret etmemesi için İslam ülkeleri Fransa ile diplomatik, askeri, siyasi ve ekonomik ilişkilerini derhal askıya almalıdırlar.

Konuşmaların ardından tek liste ile yapılan seçimde HÜDA PAR Diyarbakır İl Başkanlığına Faruk Dinç seçildi.

 

AA, Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU