Trump’ın süregelen şikayeti: Obama’nın daha çok takipçisi var

Trump’a yakın kaynaklara göre ABD başkanı, diğer muhafazakarların da platformda benzer sorunlar yaşadığını söyledi

Fotoğraf: The Independent

ABD Başkanı Donald Trump, Obama’nın daha fazla Twitter takipçisi olmasından çok rahatsız.

Salı Günü Beyaz Saray’da Twitter CEO’su Jack Dorsey’le görüşen Trump, iddialara göre, kaybettiği takipçilerden yakındı. ABD başkanı, bunun şirketin “anti-Trump” kampanyasının bir parçası olduğunu ileri sürdü.

Daily Beast’e konuşan Trump’a yakın kaynaklara göre ABD başkanı, diğer muhafazakarların da platformda benzer sorunlar yaşadığını söyledi.

Obama’nın daha çok takipçisi olmasından yakınan Trump’ın ayrıca, selefinden daha tweet iyi attığını düşündüğü kaydedildi.

 

 

Dorsey ise, şirketin yalnızca sahte hesapları sildiğini ve buna bağlı olarak, Trump’ın takipçi sayısının da diğer kullanıcılarda olduğu gibi değişebileceğini belirtti.

ABD başkanının Dorsey’le yaptığı görüşme, Twitter’ı ayrımcılık yapmakla ve siyasi oyunlar oynamakla suçlamasının hemen ardından gerçekleşti.

Trump görüşmenin ardından, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Dorsey’le platforma ilişkin birçok konuyu tartıştığını ve diyaloğu sürdürmeyi hedeflediğini ifade etti.* İçerik orijinal haline bağlı kalınarak çevrilmiştir. Independent Türkçe’nin editöryal politikasını yansıtmayabilir.

https://www.independent.co.uk/news

Independent Türkçe için çeviren: Çağla Üren

© The Independent

DAHA FAZLA HABER OKU