Köpeğe işkence eden sürücüye "saygısızca araç kullanma" cezası

Amasya'da bir köpeği aracın arkasına bağlayarak caddede sürükleyen sürücüye "saygısızca araç kullanmaktan" 4 bin 487 TL ceza kesildi. Şüpheli ve kızı sosyal medyadan kendilerine hakaret edildiği gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu

Amasya'nın Merzifon ilçesinde bir köpeğin otomobilin arkasına bağlanarak caddede sürüklendiğini gösteren güvenlik kamerası görüntüleri tepkiyle karşılandı. Görüntülerin ortaya çıkmasının ardından yapılan inceleme sonucu araç sahibine ulaşıldı. Söz konusu sürücünün Abdurrahman K. olduğu tespit edildi.

"Saygısızca araç kullanmak"tan ceza kesildi

Sürücünün ehliyesiz araç kullanmasının yanısıra, aracın muayene ve sigortasının da bulunmadığı belirlendi. Soruşturma kapsamında sürücüye "saygısızca araç kullanmak"tan toplam 4 bin 487 lira idari para cezası kesildi.

Polis ekipleri, aracın bagajında bulanan yaralı köpeği gerekli tedavi ve bakımının yapılabilmesi için belediye ekiplerine teslim etti.

"Hakaret edildi" diyerek savcılığa koştular

Öte yandan sürücü Abdurrahman K. ve kızı, olayın sosyal medyada paylaşılmasının ardından yorumlarda kendilerine hakaret edildiği gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu.

 

DAHA FAZLA HABER OKU