Dünya’nın sonuna ulaşmak için yola çıkan Düz Dünyacılar kayboldu

Tecrit kurallarını ihlal ettiği belirlenen çift karantinaya alındı ve iki kez kaçma girişiminde bulundu

Düz Dünyacılar, gezegenin Antartika adı verilen buz duvarlarıyla çevrili olduğuna inanıyor (Unsplash)

İtalya’da Dünya’nın sonuna ulaşmak için yola çıkan bir çift, yanlış rota izledikten sonra kayboldu. Yetkililer tarafından bulunan ve tecrit kurallarını ihlal ettiği belirtilen Düz Dünyacı çift, karantinaya alındı.

Venedikli olduğu bildirilen orta yaşlı çift, Dünya’nın düz olduğunu kanıtlamak için Sicilya ve Kuzey Afrika arasında yer alan Lampedusa adasına yelken açtı.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

İtalyan’ın tecrit önlemleri başlattığı sırada Venedik'ten ayrılan ikili, Sicilya'nın kuzey kıyısındaki Termini Imerese kasabasına gitti ve burada arabasını satıp bir tekne satın aldı. Çift bu tekneyle Lempedusa’ya yelken açmak istedi.

Ancak tekne, Lempedusa’ya ulaşamadı. Bitkin düşen çiftin yolculuğu, Sicilya’nın kuzeybatı kıyısındaki Ustica adasında sona erdi.

Kaybolan çiftin yardımına koşan ve Sağlık Bakanlığı tarafından görevlendirilen doktor Salvatore Zichichi, ikilinin yön bulmak için pusula kullandığını aktardı:

Pusula kullanmaları çok komik. Pusula, karasal manyetizma temelinde çalışan bir cihazdır. Bu, Düz Dünyacıların reddetmesi gereken bir ilke.

Newsweek’in haberine göre kaşif çift, karantinaya alındı ama kaçmaya ve denize geri dönmeye çalıştı. Kaçma girişimi başarısız olan çift birkaç gün sonra yeniden kaçmaya çalıştı ama tekrar başarısız oldu.

Çiftin Lempedusa’ya gitmek istemesi, Dünya’nın bu adada sona erdiğine inanmalarından kaynaklanıyor. Ancak Düz Dünya Topluluğu gezegenin buz duvarıyla çevrili olduğunu iddia ediyor.

 

Independent Türkçe, Newsweek

DAHA FAZLA HABER OKU