MHP Ordu İl Başkanı Yılmaz görevinden istifa etti: Bu tepkiye duyarsız kalmak istemiyorum

Yılmaz, istifa ederken ihracı istenen Enginyurt’a destek çıktı ve “Ne ihale istedik, ne iş istedik, ne taşeronluk istedik” dedi

Fotoğraf: Twitter

MHP Ordu İl Başkanı Köksal Yılmaz görevinden istifa ettiğini açıkladı.

Yılmaz, partisinin il binasında düzenlediği toplantıda, gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Köksal Yılmaz, "Sayın vekilimizin cuma günü ve cumartesi günü ilçe gezilerimiz de dahil televizyon programında Sayın Tarım Bakanı'na, AK Parti hükümetine Ordulunun sorununu anlatan bir konuşmasından dolayı genel merkezimizin, sayın milletvekilimiz hakkında yapmış olduğu ihraç talebine karşı biz de MHP Ordu İl Başkanı olarak, ben Köksal Yılmaz olarak bu tepkiye duyarsız kalmak istemiyorum. Ne ihale istedik, ne iş istedik, ne taşeronluk istedik. Sadece MHP'ye 83 bin oy vererek TBMM'ye gönderilen vekilimize sahip çıkma konusunda MHP Ordu İl Başkanlığından bugün itibarıyla istifa ediyorum" dedi.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Helallik isteyen Yılmaz, "Basın mensubu arkadaşlarımız, kurumlarımız, yönetici arkadaşlarımızdan helallik istiyorum. Çok fazla konuşmayacağım. Hakkınızı helal edin. Biz onurlu insanlarız. Liderimizin emrindeyiz, teşkilatımızın emrindeyiz. Görevler değişir, makamlar baki değil. Biz anamızdan il başkanı olarak doğmadık. 7 yıldan beri görev yaptık. Ben herkesten helallik istiyorum" diye konuştu.

Köksal Yılmaz, bir gazetecinin, "Yönetim de istifa etti mi?" sorusuna, "Ben MHP Ordu İl Başkanı olarak, Köksal Yılmaz olarak istifa ettim. Yönetici arkadaşlarımız görevinin başındadır. Onu genel merkez ve teşkilat takdir eder. Onların bilgisinde devam ederlerse devam ederler. Etmezlerse, kendileri bilirler. Ben bütün yönetici arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum" yanıtını verdi.

Ekran Resmi 2020-07-21 18.12.38.png

MHP Ordu İl Başkanı Köksal Yılmaz, partisinin il binasında düzenlediği toplantıda, gazetecilere açıklamalarda bulundu. Fotoğraf: AA


"Ne dedik biz; 'Fındık para etsin' dedik, değil mi? 'Birileri fındığın üzerinde oyun oynuyor' dedik. Yanlış bilgilendiriyorlar. Herhangi bir şey istemedik, talep etmedik" ifadesini kullanan Yılmaz, şunları kaydetti:

Birilerinin dediği oldu ama şunu söylüyorum, Cumhur İttifakı'nın içinde Türkiye'de 81 il içinde en çok savunan sayın vekilimiz olmuştur. Ben kendisine teşekkür ediyorum. Adamlığını göstermiştir, adam gibi dik durmuştur, hem genel başkanının yanında, hem partisinin yanında, hem arkadaşlarının yanında. Biz onunla beraber geldik, onunla beraber bırakıyoruz. Ben bütün arkadaşlarımıza bize verdikleri destekten dolayı teşekkür ediyorum.

Ne olmuştu?

MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, partisi tarafından kesin ihraç talebiyle disiplin kuruluna sevk edilmişti.

Geçtiğimiz günlerde katıldığı bir televizyon programında Tarım Bakanı Bekir Pakdemirli'yi eleştiren ve AK Parti'nin Cumhur İttifakı'ndaki ortağı MHP'yi yok saydığını ileri süren Enginyurt'un MHP lideri Devlet Bahçeli tarafından uyarıldığı iddia edilmişti.

Enginyurt, çok tartışılan açıklamasında "Tarım Bakanı ne istiyorsun sen bizden? Niye davet etmiyorsun bizi? Biz her söze başladığımızda 'Sayın Cumhurbaşkanı' diye başlıyoruz ama bu arkadaşlar bizi yok sayıyorlar. Belediyelerde, sokakta, siyasette yok sayıyorlar" demişti.

 

Independent Türkçe, ajanslar

DAHA FAZLA HABER OKU