Selvi: Hani Erdoğan diktatördü?

"Diktatörün ülkesinde kızına, damadına, yeni doğmuş torununa bu saldırıyı yapabilirler miydi?"

Fotoğraf: Cumhurbaşkanlığı

Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kızı Esra Albayrak’a yönelik cinsiyetçi hakaretleri köşesine taşıdı. Selvi, “Hani Erdoğan diktatördü? Diktatörün ülkesinde kızına, damadına, yeni doğmuş torununa bu saldırıyı yapabilirler miydi?” diye sordu.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ile Esra Albayrak’ın yeni doğan çocuklarının ardından çifte sosyal medyada hakaret edilmiş, şüpheliler gözaltına alınmıştı. Erdoğan, paylaşımları kınadığı konuşmasında “sosyal medyayı kaldırmak istediğini” söylemişti. Erdoğan’ın sözlerine Cumhurbaşkanlığı’ndan düzeltme gelmiş ve ifadelerin çarpıtıldığı görüşü dile getirilmişti.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Selvi de bugünkü köşe yazısında konu hakkında şunları söyledi:

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Üzerinde konuşmak bile insanın içini acıtıyor. Bu alçakların peşini bırakmayacağız” dedi. Bu bir Cumhurbaşkanı’ndan öte bir babanın isyanıydı. “Bizim ailemizin başına gelenler 83 milyon Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının başına gelebilir” diye konuştu. Cumhurbaşkanı haklı. İnsanlar sosyal medyanın saldırıları karşısında çoğu zaman kendini çıplak hissediyor. Hani Erdoğan diktatördü? Diktatörün ülkesinde kızına, damadına, yeni doğmuş torununa bu saldırıyı yapabilirler miydi?

Selvi, sosyal medya düzenlemesiyle ilgili olarak da şöyle yazdı:

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Meclis tatile girmeden önce yasal düzenlemenin yapılmasını istedi. Pandemi nedeniyle Meclis’in 15 Temmuz özel oturumundan sonra tatile girmesi düşünülüyor. Sosyal medyayla ilgili düzenlemenin hızla Meclis’e getirilip 15 Temmuz’dan önce yasalaşması bekleniyor.

 

Hürriyet, Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU