Tunceli Belediye Başkanı Maçoğlu’nun eşi ve kızı da Kovid-19’a yakalandı

Koronavirüs tedavisine evinde devam eden Maçoğlu’nun eşi ve kızının da testlerinin pozitif çıktığı ve durumlarının iyi olduğu belirtildi

Fotoğraf: AA

22 Haziran tarihinde boğaz ağrısı ve yüksek ateş şikayetiyle başvuran Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu’nun yapılan COVİD-19 testi pozitif çıkmıştı.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Bugün yapılan testlerde, Maçoğlu’nun eşi Gülistan ile kızı Ezgi İmran’ın da Kovid-19’a yakalandığı ancak genel durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

Tunceli İl Sağlık Müdürü Opr. Dr. Çağdaş Özdemir şunları kaydetmişti:

Maçoğlu’nun tedavisine evde devam edileceğini bildirdi. Dr. Özdemir, “22 Haziran 2020 tarihinde hastanemize başvuran Tunceli Belediye Başkanı Sayın Fatih Mehmet Maçoğlu’nun tedavisi hastanemizde Bilim Kurulunun önerileri doğrultusunda tamamlamış olup, tedavisinin devamını evinde sürdürecektir. Şikayetlerinde gerileme olan hastamızın takipleri hekimlerimiz tarafından yapılacaktır. Maçoğlu ailesinin karantina süreci devam etmektedir. Pandemi süresince vatandaşlarımızın maskesiz sokağa çıkmamasını ve sosyal mesafe kurallarına tam olarak uyum göstermelerinin önemini bir kez daha hatırlatmak isteriz

Maçoğlu, Twitter hesabından da sağlığıyla ilgili son duruma ilişkin yaptığı paylaşımda "Şu an kendimi ilk güne oranla daha iyi hissediyorum. Doktorlar ve sağlık emekçisi arkadaşlarımız çok iyi bir tedavi süreci uyguladı. Bütün doktorlara, sağlık emekçilerine burada tedavi gören hastalara gösterdikleri ilgiden dolayı çok teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

 

Independent Türkçe, İHA

DAHA FAZLA HABER OKU