David Fincher yeni Netflix filmi için Amanda Seyfried’e bir sahneyi 200 kez tekrarlatmış

Seyfried, "Mank" film setinde yaşananları anlattı

Oyuncu, Fincher’la çalışmanın bulunmaz fırsat olduğunu söylüyor (AFP)

David Fincher’ın uzun süredir beklenen, Citizen Kane’in senaristi Herman J. Mankiewicz ve Orson Welles’le olan zorlu anlaşmazlığını konu alan biyografik filmi Mank’in çekimleri sene başında bitti, filmin sonbaharda Netflix’te yayımlanması bekleniyor.

Filmin başrolünde Gary Oldman var ve senaristliğiyse ilginç şekilde Fincher’ın babası Jack yapmış.

Diğer bir başrol olan Hollywood efsanesi Marion Davies’i ise Amanda Seyfried canlandırıyor. Collider’a konuşan Seyfried, Fincher’la çalışma deneyiminin detaylarını açıkladı.

Açıkçası hayatımdaki en zorlu çalışma deneyimiydi. Ama bu işten çok memnunum. Öncelikle, iş adeta kucağıma düştü. Sonrasında David Fincher’la konuştum ... Zoom indirmem gerekti. Öncesinde programın ne olduğunu bilmiyordum. Bir buçuk saat kadar senaryo üzerine konuştuk. Yapacağımdan emin gibiydim ama bilmiyordum, neticede ona bağlıydı.

Filmdeki karakteri Marion Davies’i canlandırmakla ilgili endişeleri olduğunu dile getiren Seyfried sözlerini şöyle sürdürdü: 

Rolü nasıl kıvaracağım diye kendime soruyordum. Aksanlı konuşuyordu. Ve kaç çekim olması gerekecekti? Bütün bunlar kafama hücum etti. Diğer yandan Fincher’la çalışmanın ne kadar bulunmaz bir fırsat olduğunu düşünüyordum, eşsiz biri. Ve yaptığımıza gerçekten inanamıyorum. 21 Şubat’ta, karantinadan hemen önce bitirdik. İnanamıyorum. Bir de üç filmde aynı anda çalışıyordum. Dolayısıyla hepsi birbirine giriyordu ve kafamı toplayamıyordum. Hafta sonları David, Gary Arliss ve tüm oyuncu ekibiyle birlikte prova yapmak için Los Angeles’a uçuyordum. Sonra kalkıp diğer filmlerime gidiyordum. Harikaydı. Ve evet, sonuç muhteşem olacak.

Fincher tek bir sahneyi düzinelerce kez çekmesiyle bilinen bir mükemmeliyetçi. Seyfried Mank’te 5 gün boyunca çektiği bir sahneye atıfla yönetmenin kılı kırk yaran titizliğinin hakkını verdiğini doğruladı:

İçinde yığınla insanın olduğu sahnelerim vardı ve bunlardan birinin çekimi tüm bir haftaya yayıldı. Kaç çekim yaptığımızı söyleyemem ama tahminim 200 olurdu, yanılıyor olabilirim, tahminim uçuk da olabilir. Tek bir repliğimin olmadığı bir sahneyi 5 gün boyunca çektiğimiz için tahminim gerçekte olanın altında da olabilir.

 

Collider

Independent Türkçe için çeviren: Şafak Küçüksezer

DAHA FAZLA HABER OKU