İngilizler Brexit sonrası Türkiye'ye rezervasyonlarını ikiye katladı

Brexit'le birlikte İngilizler tatil tercihlerini de değiştirmeye başladı. İngilizler, aralarında Türkiye'nin de bulunduğu çok sayıda ülkeye seyahat rezervasyonlarını arttırdı.

Britanya’nın Avrupa Birliği’nden (AB) ayrılık tartışmaları nedeniyle İngiliz turistlerin aralarında Türkiye’nin de bulunduğu ülkelere yönelik rezervasyonlarının iki katına çıktığı bildirildi.

Britanya parlamentosu Brexit olarak bilinen AB’den çıkış anlaşmasına ülke çıkarlarına uygun hazırlanmadığı gerekçesiyle onay vermeme eğiliminde. Ülkede siyasi gündemi artık birlikten anlaşma yapılmaksızın çıkılması yönündeki tartışma. Bu nedenle Britanya yurttaşlarının tercihleri de değiştirmeye başladı.  

Times gazetesi Britanya’nın en büyük seyahat acentelerinden Thomas Cook’a dayandırdığı haberinde konuyu turizm sektörü açısından inceledi.
Haberde, İspanya ve Kanarya Adaları gibi Avrupa’daki en gözde tatil noktalarına seyahat rezervasyonlarında düşüş gözlemlendiği, buna karşılık Türkiye ve Afrika’ya seyahat randevuları ise neredeyse iki kat arttığı belirtildi. Britanyalı turistlerin bu tercihinde sterlin karşısında avronun güç kazanmasının da etkili olduğu kaydedildi.

Times’ın haberine göre Türkiye ve Afrika’nın yanında, ABD, Küba ve Meksika uçuşlarına talepte de artış var.

DAHA FAZLA HABER OKU