MEB: Resmi eğitim kurumlarında yüz yüze telafi eğitimi 31 Ağustos'ta başlayacak

Yüz yüze eğitim ile ilgili bilgi veren Bakan Selçuk, “EBA TV ve EBA internet uygulamasını mutlaka yüz yüze telafi eğitimleriyle destekleyeceğiz” dedi

Fotoğraf: AA

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), resmi eğitim ve öğretim kurumları için yüz yüze telafi, tamamlama ve uyum eğitimi programına ilişkin açıklama yaptı.

MEB'den yapılan açıklamaya göre, yüz yüze telafi eğitimi 31 Ağustos Pazartesi günü başlayacak. Söz konusu eğitimler üç hafta sürecek ve ders yılında destekleme ve yetiştirme kursları aracılığıyla yıl boyu devam edecek.

Uzaktan eğitim süreci ise 19 Haziran Cuma günü tamamlanacak.

“Uzaktan eğitimi mutlaka yüz yüze telafi eğitimleriyle destekleyeceğiz”

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, konuya ilişkin yaptığı değerlendirmede, uzaktan eğitim sürecinin arka planında telafi eğitimlerinin planlanmasıyla ilgili çalışmaların büyük titizlik içinde sürdürüldüğünü bildirdi.

Bakan Selçuk, şu ifadeleri kullandı:

EBA TV ve EBA internet uygulamasını mutlaka yüz yüze telafi eğitimleriyle destekleyeceğiz. Bu süreçte öncelikle öğrencilerimizin okula uyumuna, psikososyal anlamda desteklenmelerine, uzaktan eğitimde elde edilen kazanımların ve akademik ihtiyaç durumunun tespitine, temel derslerdeki telafisine yoğunlaşıp destekleme ve yetiştirme kursları ile telafi eğitimlerimize yıl içerisinde devam edeceğiz.

 

Independent Türkçe, AA

DAHA FAZLA HABER OKU