Ankara’daki cinayetle ilgili Altun’dan açıklama: Hakikat, kirli bir algı operasyonuna kurban edilmek isteniyor

Altun, Ankara’daki cinayete ilişkin, “Devletimiz ,yalan haberlerin ve algı operasyonlarının zihinlerimizi işgal edip bizi esir almasına asla müsaade etmeyecektir” dedi

Fotoğraf: AA

Ankara’nın Etimesgut ilçesi Alsancak Mahallesi’nde 20 yaşındaki Barış Çakan, üç kişinin bıçaklı saldırısına uğrayarak öldürüldü.

Mezopotamya Haber Ajansı’nda söz konusu cinayetin Kürtçe müzik dinlediği gerekçesiyle gerçekleştiği öne sürüldü. Bu iddia, öldürülen gencin kuzeni Doğan Çakan’ın ifadelerine dayandırıldı.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Ankara Valiliği’nin açıklamasının ardından konuya ilişkin Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun’dan da açıklama geldi.

Yaşanan acı hadisenin gerçek sebebinin belirli çevreler ve odaklar tarafından kasıtlı bir şekilde manipüle edildiğini belirten Altun, hakikatin kirli bir algı operasyonuna kurban edilmek istendiğini belirtti.

Altun sosyal medya hesabından şunları kaydetti:

Ankara’da hafta sonu ezan okunduğu sırada yüksek sesle müzik dinleyen bir grubu uyaran Barış Çakan isimli genç yavrumuzun çıkan tartışmada hayatını kaybetmesi hepimizi derinden yaralamıştır. Yaşanan elim hadise tüm boyutlarıyla incelenmiş ve gerekli adli süreç başlatılmıştır.

Yaşanan acı hadisenin gerçek sebebinin belirli çevreler ve odaklar tarafından kasıtlı bir şekilde manipüle edilmesi, hadisenin “ısrarla” Kürtçe şarkı dinleyen gencin öldürülmesi olarak yansıtılması, hakikatin kirli bir algı operasyonuna kurban edilmek istendiğini göstermektedir.

Toplumsal dinamiklerimizi hedef alan yalan haberlerin, provokasyonların ve algı yönetimi çalışmalarının, kamu güvenliğini sağlayan güvenlik güçlerimize yönelik son zamanlarda sistematik bir şekilde yürütülen karalama ve iftira kampanyalarından bağımsız olduğu asla düşünülemez.

Devletimiz, kamu huzur ve güvenliğinin zaafiyete uğratılmasına, yalan haberlerin ve algı operasyonlarının zihinlerimizi işgal edip bizi esir almasına asla müsaade etmeyecektir. Milletimiz üzerinde oynanan bu alçak oyunun takipçisi olacak ve gerekli tüm adımları süratle atacağız.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti 83 milyon vatandaşımızın sığınağı, koruyucusu ve hizmetkarıdır. Toplumsal huzur ve güvenliğimiz için milletimizle el ele vererek kardeşlik ve barış atmosferini bozmayı hedefleyen karanlık odaklara geçit vermeyeceğiz.

 

Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU