RTÜK Başkanı Şahin: Hakaret ve tehdit içeren paylaşımlar hakkında işlem başlatıldı

Şahin, "Sosyal medya hakaret, küfür ve tehdit yeri değildir” dedi

Fotoğraf: AA

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Ebubekir Şahin, sosyal medya veya farklı mecralarda hakkında yapılan tehdit ile hakaretleri savcılığa verdiğini bildirdi.

Şahin, Twitter hesabından “Sosyal medya; hakaret, küfür ve tehdit yeri değildir” notuyla paylaştığı mesajda şu ifadeleri kullandı:

Şahsıma ve Üst Kurulumuza gerek sosyal medyadan gerekse başka mecralardan yapılan hakaret ve tehditlerle alakalı tüm mesajlar ve paylaşımlar tek tek incelenmiş olup suç teşkil edenler ve mesaj sahipleri hakkında Cumhuriyet Savcılıkları nezdinde yasal işlem başlatılmıştır.

RTÜK, en son olarak Ülke TV’de Esra Elönü’nün sunduğu programda Sevda Noyan’ın tehdit dolu ifadeleriyle gündeme gelmişti.

RTÜK, Noyan’ın “15 Temmuz kursağımızda kaldı, yapamadık istediklerimizi. Birazcık şeye denk geldik, boş bulunduk. Bir de yanlış anlaşılmasın; doğru anlaşılsın, bizim aile şöyle 50 kişiyi götürür yani. Onu söyleyeyim yani. Biz çok donanımlıyız bu konuda; maddi ve manevi olarak. Biz liderimizin yanındayız ve asla yedirmeyiz bu ülkede yani. Onu söyleyeyim bir kere ayaklarını denk alsınlar. Bizim hala sitede böyle var 3-5, benim listem hazır açıkçası” ifadeleri dolayısıyla söz konusu kanala 3 kez program durdurma cezası vermişti.

 

Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU