İlham verecek 80 kadın hikayesi aranıyor

British Council ‘80 Yıl, 80 Kadın, 80 Hikaye’ projesi kapsamında kadınların hikayelerini arıyor

(British Council)

1940’tan bu yana Türkiye’de faaliyetlerini aralıksız sürdüren British Council, bu sene Türkiye’deki 80. yılını kutluyor.

British Council, tüm dünyanın zor zamanlardan geçtiği bu dönemde, umut ve heyecan yaratabilmek adına dijital bir yıldönümü kutlaması planlıyor.

Kapsayıcı toplumlar yaratmak için cinsiyet eşitliğinin ve kadınların güçlendirilmesinin önemine dikkat çeken British Council, Türkiye’deki 80. yılını da kadınların hikayelerini toplayarak ve paylaşarak kutlamayı amaçlıyor.

British Council ile son 80 yılda yolları kesişen 80 kadının hikayesini bulmayı amaçlayan ‘80 Yıl, 80 Kadın, 80 Hikaye’ projesi, her yaştan, bölgeden, ilgi ve meslek grubundan kadınları arıyor.

British Council’den yapılan açıklamada şu ifadeler alıyor:

British Council ile yolunuz nasıl kesişti? British Council sizi nasıl etkiledi? British Council hayatınızı bir şekilde değiştirdi mi? Belki de kütüphanesinin bir üyesiydiniz, programlarından birine katıldınız ya da bir proje ortağıydınız, veya IELTS sınavınızı Türkiye'deki British Council aracılığıyla aldınız… Tüm seslerin çok kıymetli olduğuna inanıyoruz ve hikayeniz ne olursa olsun, duymak istiyoruz. Yolları British Council ile kesişen tüm kadınların hikayelerini isterlerse fotoğraflarıyla birlikte, 30 Haziran Salı gününe kadar sosyal medya hesaplarından #80Yıl80Kadın etiketiyle paylaşmalarını veya https://www.britishcouncil.org.tr/about/80years-80women web adresinde yer alan form aracılığıyla iletmelerini istiyoruz.

© The Independentturkish

DAHA FAZLA HABER OKU