Avengers: Endgame oyuncusu kendisine verilen “tek satırlık” senaryoyu paylaştı

Emma Fuhrmann, çekimlerin ne denli ketum şekilde ilerlediğini kanıtlamış oldu

(Disney/Marvel)

Vizyona girmesinin birinci yılını kutlayan Avengers: Endgame için düzenlenen online gösterim etkinliklerinden birinde filmin oyuncusu Emma Fuhrmann, kendisine verilen senaryoyu hayranlarla paylaştı.  

Screen Rant’ta yer alan habere göre filmde Cassie Lang’in ergenlik çağındaki halini canlandıran Fuhrmann, kendine ayrılan senaryo taslağıyla çekimlerin ne denli ketum bir şekilde ilerlediğini ortaya koymuş oldu.

Fuhrmann, attığı Tweet’le Marvel’ın senaryonun epik ve beklenmedik gelişmelerle dolu yapısından dolayı her türlü sızıntıyı engelleme çabasının çekim esnasında oyuncuların çoğunun kafasını ne denli karıştırdığını gösteriyor.

Kendisine verilen senaryo taslağı, Cassie’nin öldüğü zannedilen babasıyla tekrar bir araya gelmesini konu alan tek bir sahne dışında hiçbir bilgi içermiyor. 

Fuhrmann paylaşımında şunları yazdı: 

Sete geldiğimde olay örgüsünün ne olduğuna dair en ufak bir fikrim yoktu. Benim sahnem dışında her şey sansürlenmişti! Neden bahsettiğimi anlayabilmeniz için senaryo taslağımdan bir parça yüklüyorum

Paylaşılan fotoğrafta senaryoda yalnızca “Dış Çekim, Maggie Lang’ın Evi, Gündüz” yazdığı görülüyor.
 


Marvel’ın böyle önlemler alması şaşırtıcı değil. Endgame, Marvel Sinematik Evreni’nin 2008 yapımı Iron Man’den beri inşa ettiği doruk noktasıydı ve birilerinin ağzını sıkı tutamamasından dolayı bu deneyim hayranlar için berbat olsaydı bu çok üzücü olurdu. 

Marvel’ın özellikle dikkatli olması gerekiyor çünkü çalıştırdığı oyuncular arasında, ağzından laf kaçırmasıyla ünlü Tom Holland ve vaktiyle Thor: Ragnarok’un gala gösterimini yanlışlıkla canlı yayın olarak paylaşmış Mark Ruffalo gibi kötü ünlü sızdırıcılar var.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Film, stüdyonun anlaşılabilir şekilde sır olarak saklamak istediği devasa anlarla tıka basa doluydu.

Zaman soygunundan Zeki Hulk’a, Kaptan Amerika’nın Mjolnir’i kaldırmasına her sahne hayranların takıntılı hale geleceği farklı detayları gün ışığına çıkarıyordu. Neyse ki bu deneyim Fuhrmann’ın sansürlenmiş Avengers: Endgame senaryo taslağını da içeren bir sır saklama şekli sayesinde korunabildi.

Iron Man ile Black Widow’un ölümleri ve Kaptan Amerika’nın emekliliğiyle birlikte Marvel Sinematik Evreni; Örümcek Adam, Black Panther ve Captain Marvel gibi karakterleri serinin ön saflarına taşırken, Shang-Chi ve Eternal’ları da yakında onlara katılacak.

Küresel koronavirüs salgını nedeniyle bu plan bazı aksaklıklar yaşadı ve 4. Evre’deki filmlerin çoğunun gösterim tarihleri ertelendi. Marvel Sinematik Evreni’nin bir sonraki filmi Black Widow fakat bu film de kasıma kadar gösterime girmeyecek.

 

Screen Rant

Independent Türkçe için çeviren: Şafak Küçüksezer

DAHA FAZLA HABER OKU