İçişleri Bakanı Süleyman Soylu görevinden istifa etti

Soylu, istifasını duyururken, sokağa çıkma yasağının ilanının ardından ortaya çıkan görüntülerin kararını almasında etkili olduğunu belirterek, "Başlangıçta kısıtlı saatlerde de olsa ortaya çıkan görüntüler mükemmel yönetilen bu süreçle uyuşmadı" dedi

Fotoğraf: AA

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, görevinden istifa etti. 

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

10 Nisan Cuma akşamı ilan edilen sokağa çıkma yasağının ardından onbinlerce kişinin marketlere ve fırınlara akın etmişti. 

Soylu, istifasını duyururken, sokağa çıkma yasağının ilanının ardından ortaya çıkan görüntülerin kararını almasında etkili olduğunu belirterek, "Başlangıçta kısıtlı saatlerde de olsa ortaya çıkan görüntüler mükemmel yönetilen bu süreçle uyuşmadı" dedi.

"Yaşadığım onca tecrübe, sorumluluk kısmı üzerimzde olan bu olayda, böyle görüntülere yol açmamalıydı." diyen Soylu, "Sayın Cumhurbaşkanım beni bağışlasın" dediği açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

İyi niyetle, hafta sonunda salgını ve bulaşı bir nebze durdurabilmek adına atılan bir adımdı. Hiçbir zaman zarar vermek istemediğim Aziz Milletimiz, hayatımın sonuna kadar sadık olacağım Sayın Cumhurbaşkanım beni bağışlasın...
Onurla yürüttüğüm İçişleri Bakanlığı görevimden ayrılıyorum...
Tüm dostlara, mesai arkadaşlarıma Allahaısmarladık...
Allah Milletimizi korusun...

 

Independent Türkçe
 

DAHA FAZLA HABER OKU