Bağımsız filmlerin en iyi örnekleri evinizin salonunda

BluTV, bağımsız filmlerin dağıtımcısı Başka Sinema'yla işbirliği yaptı

(BluTV)

Sinema salonlarının kapalı olduğu bu dönemde bağımsız filmleri izleyicisiyle buluşturmayı amaçlayan BluTV, bağımsız filmlerin dağıtımcısı Başka Sinema'yla işbirliği yaptı.

“Başka Çarşamba” konsepti ve “Başka Sinema” filmleri sinemaların kapalı olduğu süre boyunca BluTV’den izleyicisiyle buluşacak. İşbirliğinden elde edilen gelirin bir kısmı Başka Sinema’nın anlaşmalı olduğu sinema salonlarına gidecek.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

BluTV, sinemalar kapalı olduğu sürece #başkasinemasalonda diyerek sinema salonlarında gösterime girmemiş yeni Başka Sinema filmlerinin 14 gün boyunca gösterimini yapacak, “Başka Çarşamba” gösterimleri de BluTV’de devam edecek. Başka Sinema filmleri BluTV’nin Kirala & İzle sistemi üzerinden 19.90 TL karşılığında izlenebilecek.

İlk film gösterimiyse 8 Nisan Başka Çarşamba’da 56. Antalya Film Festivali’nden 11 ödülle dönerek büyük bir başarıya imza atan Bozkır'la başlayacak.

Aynı gün 22.30’daysa Başka Sinema Instagram hesabı üzerinden gerçekleşecek canlı yayında yönetmen Ali Özel'le söyleşi ve soru-cevap etkinliği gerçekleştirilecek.

Başka Sinema ilk hafta programında 69. Berlin Film Festivali’nin açılış filmi Yabancıların Nezaketi (The Kindness Of Strangers), 72. Cannes Film Festivali kapanış filmi Kural Dışı (The Specials) ve daha önce sadece festivallerde gösterilmiş, Dardenne Kardeşler’in 72. Cannes Film Festivali’nde En İyi Yönetmen Ödülü’nü kazandığı son filmleri Genç Ahmed (Le Jeune Ahmed) bulunuyor.

 

© The Independentturkish

DAHA FAZLA HABER OKU