İtalya'da 3. lig futbolcusu koronavirüse yakalandı, karantinaya alındı

Serie C takımlarından Pianese’de forma giyen King Udah’un ülkede son günlerde yaygın şekilde görülen ve 14 kişinin ölümüne yol açan koronavirüse yakalandı

Fotoğraf: AA

İtalya 3. Futbol Ligi (Serie C) takımlarından Pianese’de forma giyen King Udah’un yeni tip koronavirüse (Kovid-19) yakalandığı ve karantinaya alındığı bildirildi.

Toskana Bölgesel Yönetimi’nden yapılan açıklamada, Pianese takımının, Piancastagnaio kentine dönüşte, Udoh’un kendisini tecrit altına aldığı, yapılan ilk analizlerin pozitif çıkması sonrasında genç futbolcunun bu sabah Scotte hastanesine kaldırıldığı ve durumunun iyi olduğu kaydedildi.

İtalyan Corriere della Sport gazetesinin haberinde de bir dönem Juventus altyapısında da forma giyen 22 yaşındaki Udoh’un koronavirüs vakası rastlanan ilk profesyonel oyuncu olduğu belirtildi.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Haberde, Udoh’un takımıyla, koronavirüs vakalarının yoğun olarak görüldüğü kuzeydeki Alessandria kentine deplasman mücadelesine gittiği ve virüsü burada kapmış olabileceğini belirttiği ifade edildi.

Udoh’un koronavirüsü takım arkadaşlarına geçirip geçirmediğinin anlaşılması için bütün takımın karantinaya alındığı ve analizlerinin yapıldığı aktarıldı.

İtalya, geçen cumadan bu yana çoğu yaşlı olmak üzere ülke genelinde 14 kişinin koronavirüsten hayatını kaybettiğini ve virüsün 528 kişiye bulaştığını açıklamıştı.

İtalya'dan gelen 56 turist İsrail'e giremedi

İsrail, İtalya'dan dönen bir İsrail vatandaşında Kovid-19 tespit edilmesinin ardından, İtalya'dan gelen 56 turistin ülkeye girişine izin vermedi.

İsrail'in Yedioth Ahronot gazetesinde yer alan haberde, İsrail makamlarının, üç ayrı uçakla İtalya'nın Milano, Venedik ve Bergamo kentlerinden gelen 56 yolcunun ülkeye girişine izin vermediği belirtildi.

Yolculardan 19'unun İtalyan, diğerlerinin ise farklı uyruklardan olduğu aktarılan haberde, turistlerin İtalya'ya geri gönderildiği kaydedildi.

 

Independent Türkçe, AA


 

DAHA FAZLA HABER OKU