Vanessa Bryant: Yaşadığım acıyı anlatacak kelime bulmakta zorlanıyorum, tek tesellim, Kobe ve Gigi’nin çok sevildiklerini bilmeleri

Helikopter kazasında hayatını kaybeden Kobe Bryant'ın eşi Vanessa Bryant, kişisel Instagram hesabından yayınladığı mesajda, "Kızlarım ve ben, bu korkunç dönemde bize destek olan ve sevgisini gösteren milyonlara teşekkür etmek istiyoruz" dedi

Kobe Bryant / Fotoğraf: Reuters

Amerikan Basketbol Ligi (NBA) takımlarından Los Angeles Lakers'ın efsane oyuincusu Kobe Bryant'ın trajik bir helikopter kazasında hayatını kaybetmesinin ardından eşi Vanessa Bryant, kişisel Instagram hesabından yayınladığı mesajla sessizliğini bozdu. 

Kazada eşini ve 13 yaşındaki kızını kaybetmesiyle “Tamamen yıkıma uğradıklarını” dile getirdiği paylaşımında ailece çekilen bir fotoğrafı kullanan Vanessa Bryant, kendisine destek olanlara teşekkür ederek yaşadığı acının kelimelerle tarif edilemeyeceğini dile getirdi. 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

My girls and I want to thank the millions of people who’ve shown support and love during this horrific time. Thank you for all the prayers. We definitely need them. We are completely devastated by the sudden loss of my adoring husband, Kobe — the amazing father of our children; and my beautiful, sweet Gianna — a loving, thoughtful, and wonderful daughter, and amazing sister to Natalia, Bianka, and Capri. We are also devastated for the families who lost their loved ones on Sunday, and we share in their grief intimately. There aren’t enough words to describe our pain right now. I take comfort in knowing that Kobe and Gigi both knew that they were so deeply loved. We were so incredibly blessed to have them in our lives. I wish they were here with us forever. They were our beautiful blessings taken from us too soon. I’m not sure what our lives hold beyond today, and it’s impossible to imagine life without them. But we wake up each day, trying to keep pushing because Kobe, and our baby girl, Gigi, are shining on us to light the way. Our love for them is endless — and that’s to say, immeasurable. I just wish I could hug them, kiss them and bless them. Have them here with us, forever. Thank you for sharing your joy, your grief and your support with us. We ask that you grant us the respect and privacy we will need to navigate this new reality. To honor our Team Mamba family, the Mamba Sports Foundation has set up the MambaOnThree Fund to help support the other families affected by this tragedy. To donate, please go to MambaOnThree.org. To further Kobe and Gianna’s legacy in youth sports, please visit MambaSportsFoundation.org. Thank you so much for lifting us up in your prayers, and for loving Kobe, Gigi, Natalia, Bianka, Capri and me. #Mamba #Mambacita #GirlsDad #DaddysGirls #Family 

Vanessa Bryant (@vanessabryant)'in paylaştığı bir gönderi ()

 

Vanessa Bryant, kendileri için dua eden insanlara teşekkür ederek, "Buna gerçekten ihtiyacımız var. Taptığım kocam ve harika bir baba olan Kobe Bryant ve benim güzel, tatlı, sevgi dolu, düşünceli harika kızım Giannı’yı beklenmedik bir şekilde kaybettiğimiz için ailece yıkılmış durumdayız. Ayrıca kazada sevdiklerini kaybeden diğer aileler nedeniyle harap durumdayız" dedi.

"Yaşadığım acıyı anlatacak kelime bulmakta zorlanıyorum" diyen Vanessa, şu ifadeleri kullandı: 

Tek tesellim, Kobe ve Gigi’nin çok sevildiklerini bilmeleri. Onlar hayatımızın bir parçası olduğu için minnettarız. Keşke sonsuza kadar yanımızda kalabilselerdi. Ne yazık ki aramızdan çok erken ayrıldılar. Hayatımızın geri kalanı nasıl olacak emin değilim… Onlar olmadan yaşamayı hayal bile edemiyorum. Ancak her gün yeniden uyanıyoruz, hayatımıza devam etmeye çalışıyoruz. Çünkü Kobe ve bebeğim Gigi, her gün üzerimize güneş gibi doğuyorlar. Onlara olan sevgimiz sonsuz ve ölçülemez boyutta…  Onlara bir kez daha sarılmak, öpmek isterdim. Sonsuza kadar yanımda kalmalarını dilerdim.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

"Hayatımıza yeniden yön vermeye çalışırken sergilemek istediğimiz mahremiyetimize saygı duymanızı rica ediyorum" diyen Vanessa Bryant, Team Mamba ailesini onurlandırmak için Mamba Spors Vakfı, MambaOnThree adıyla bir hesap açtığını belirterek, "Bu hesapta toplanan paralarla, trajik kazada hayatını kaybeden diğer insanların ailelerine yardım edilecek. Lütfen desteklerini esirgemeyin. Bizi ayakta tutan dualarınız ve Kobe, Gigi, Natalia, Bianka, Capri ve bana duyduğunuz sevgiden dolayı teşekkür ederim" değerlendirmesinde bulundu.

 

Independent Türkçe, Ajanslar

DAHA FAZLA HABER OKU