THY'nin Çinli yolcusuna sağlık testi yapıldı, koronavirüsüne rastlanmadı

THY uçağındaki Çin uyruklu yolcu rahatsızlanınca koronavirüs taşıdığından şüphelenildi. Sağlık taraması yapılan Çinli yolcuda koronavirüs bulgusu çıkmadı

Fotoğraf: AA

Türk Hava Yolları'nın (THY) İstanbul-Bogota-Panama seferi yapan uçağı, Bogota'dan Panama'ya kalkış için hazırlanıldığı sırada Çinli bir yolcu rahatsızlandığını bildirdi. Sağlık merkezine götürülen yolcunun koronavirüs taşıdığından şüphelenildi. Sağlık taramasına alınan Çinli yolcuda koronavirüsüne rastlanmadı.

Konuyla ilgili THY Basın Müşavirliğinden yapılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

Dün icra edilen TK800 sefer sayılı uçuşta Bogota'ya seyahat eden Çin uyruklu bir yolcunun koronavirüsü taşıdığından şüphe edildi, yolcu sağlık taramasından geçti. Aktarma noktası olan Bogota’dan Panama’ya kalkış için hazırlanan uçağımız kontrol kulesi tarafından tedbir amaçlı bekletilmiş ve yolcumuzun şüphe duyulan virüs ile ilgili kontrolleri gerçekleştirilmiştir. İlgili ülkenin sağlık bakanlığı tarafından gerçekleştirilen incelemeler sonucunda yolcumuzun sağlık durumunun iyi olduğu ve koronavirüsünü taşımadığı anlaşılmıştır. Uçağımız devam seferi olan Bogota-Panama uçuşunu yerel saat ile 14.57'de gerçekleştirmiştir.

 

AA

DAHA FAZLA HABER OKU