CHP Kayseri İl Başkanı Keskin: İçimiz kan ağlayarak da olsa sağduyu çağrısı yapıyoruz

Keskin, "Olayı yapan 2 kişi ama araçta bekleyen 2 kişiden daha bahsediliyor, onlar araçta bekleyip herhangi bir şey olduğunda devreye girecek gibi organize edilmiş" dedi

Fotoğraf: X

CHP Kayseri İl Başkanı Feyzullah Keskin, il başkanlığında CHP Kayseri Milletvekili Aşkın Genç, Pınarbaşı Belediye Başkanı Deniz Yağan ve partililerin katılımıyla basın açıklaması yaptı.

31 Mart seçimlerinde MHP'den CHP'ye geçen Kayseri'nin Pınarbaşı ilçesinde CHP belediye meclis üyesi olan Şerafettin Bahadır'ın dün akşam saatlerinde siyah bir otomobille takip edildiğini, bir köyde önünün kesildiğini öne süren Keskin, oradan kurtulduktan sonra 112 Acil Çağrı Merkezi’ni arayan Bahadır’ın tehdit ve takip edildiği ihbarında bulunduğunu öğrendiklerini belirtti.

Aynı otomobilin başka bir köyde Bahadır'ın aracının önünü kestiği iddiasını dile getiren Keskin, "Kendisinin ifadesiyle 'Kızım içeride, kızımı bırakayım, nereye istiyorsanız geleyim' diyor. Aslında hiç yapılmaması gerekir ama kızının yanında hele böyle vahşice… Sopalarla girerek iyice darbedilip arkasından ayaklarına sıkılıp en sonunda havaya ateş açarak mesaj vermeye çalışıyorlar. Dediğim gibi mesajı aldık ama kirli oyunların aleti olmayacağız" dedi.

Vali Gökmen Çiçek ve diğer yetkililere hassasiyetle konuya yaklaştıkları için teşekkür eden Keskin, CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in de kendilerini aralıklarla arayıp bilgi aldığını aktardı.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Olayın halının altına süpürülmesiyle huzurun sağlanamayacağını söyleyen Keskin, "İçimiz kan ağlayarak da olsa sağduyu çağrısı yapıyoruz. Şehrimizi düşünüyoruz, ülkemizi düşünüyoruz. Ülkemizde oynanan kirli oyunların tecrübesini yaşayan, bilen bir insan olarak bu olayların Kayseri'mizde yaşanmaması için her şeyi yapıyoruz ama aynı hassasiyeti diğer partilerden, bürokrasiden ve kuruluşlardan da bekliyoruz" ifadelerini kullandı.

Keskin, olayın şüphelilerine ilişkin, "Şu anda yakalan bir kişi, ikincisi jandarma bölgesinde, tam bilgi alamadım. Olayı yapan 2 kişi ama araçta bekleyen 2 kişiden daha bahsediliyor, onlar araçta bekleyip herhangi bir şey olduğunda devreye girecek gibi organize edilmiş. Tamamen organizeli bir durum" diye konuştu.

En az 5 gün uyutulacak

CHP Kayseri Milletvekili Aşkın Genç de Bahadır'ın komada olduğunu, hayati tehlikesinin sürdüğünü, en az 5 gün daha uyutulacağını söyledi.

Yaşanan olaydan duyduğu üzüntüyü dile getiren Genç şunları söyledi:

Pınarbaşı halkı kararını vermiştir ve belediye başkanı olarak Sayın Deniz Yağan'ı seçmiştir. Artık bunun üzerinde kirli tezgahlar, kirli oyunlar, planlamak hayata geçirmek Kayseri'ye bir menfaat sağlamaz. Adı geçen şahıslara da partilere de bir menfaat sağlamaz. Pınarbaşı'nın merkez mahallesinden bir insan, kızının gözleri önünde önce darbediliyor. Sonra da vuruluyor. Yirmi birinci yüzyıl Türkiye'sine ve Kayserimize bunlar yakışıyor mu? Hep beraber, 'geçmiş olsun, adalet yerini bulacaktır' diyoruz. Ama o insan ölümle pençeleşiyor. Ben şimdi oradan geldim. Hala hayati tehlikesi var. Hala uyutuluyor. En az 5 gün uyutulacak. Yani kurtulur mu? Tüm dualarımız onun kurtulması için..

Pınarbaşı Belediye Başkanı Deniz Yağan da çalışma arkadaşı Bahadır'ın başına gelenlerden dolayı büyük üzüntü duyduğunu, söyleyecek söz bulamadığını kaydetti.

 

Indeperdent Türkçe, AA

DAHA FAZLA HABER OKU