Stephen King, Netflix'in yeni filmini çok sevdi: "Son 25 dakika inanılmaz"

Sosyal medyadaki tavsiyeleri okuyunca izlemeye karar vermiş

49 yaşındaki Fransız yönetmen Xavier Gens, daha önce Soğuk Deri (Cold Skin) ve Sınır(da) (Frontière(s)) gibi başarılı gerilimlere imza atmıştı (Netflix)

Ünlü yazar Stephen King, Netflix'in izlenme listelerinde zirveye yükselen köpekbalığı filmi Paris'in Altında'nın (Sous la Seine) kendisini şaşırttığını itiraf etti.

Paris'in Altında, dev bir köpekbalığının Seine Nehri'ne girmesiyle, Paris'in beklenmedik bir tehditle karşı karşıya kalmasını konu alıyor. 

Puanlar tutarsız

Korku ve gerilim türündeki Paris'in Altında, yayıncı kuruluşun dünya listelerinde bir numarada olmasına rağmen, eleştiri derleme sitesi Rotten Tomatoes'da tutarsız puanlar aldı. 

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Film, sinema yazarlarının yorumlarına göre 100 üzerinden 64 gibi ortalama bir puana sahip. İzleyicilerse gördüklerinden hiç tatmin olmamışa benziyor çünkü filmin izleyici skoru sadece 35. 

Paris'in Altında'yı izleyenlerden biri olan romancı King, Fransız köpekbalığı filmine ilişkin kendi değerlendirmesini sundu.

Başlangıçta Netflix geriliminin muzip bir film olduğunu düşünen efsanevi yazar, sosyal medyadaki tavsiyeleri okuyunca Paris'in Altında'ya bir şans vermeye karar vermiş. 
 


King, filmi izlediği için pişmanlık duymadığını hatta "son 25 dakikanın inanılmaz olduğunu" söyledi.

"Twitter beni ikna etti"

King, "Paris'in Altında'nın Köpekbalığı İstilası (Sharknado) gibi muzip bir film olacağını düşünmüştüm" diyerek ekledi: 

Ama Twitter beni izlemeye ikna etti ve gerçekten çok iyi. Son 25 dakika inanılmazdı.

3 - 9 Haziran haftasında 40,9 milyon izlenme sayısına ulaşan Paris'in Altında'nın dünya çapındaki rakamları, aynı dönemde 10,8 milyon izlenme sayısına ulaşan Hit Man'i bile gölgede bırakıyor.  

Yönetmen koltuğunda Xavier Gens'in oturduğu korkunun başrolünde, 2011 yapımı sessiz film Artist'le (The Artist) Oscar adaylığı kazanan 47 yaşındaki Berenice Bejo yer alırken ona Nassim Lyes ve Léa Léviant eşlik ediyor.


Independent Türkçe, ScreenRant, Rotten Tomatoes

DAHA FAZLA HABER OKU