Meşhur gerilim neredeyse 30 yıl sonra dizi oluyor

1995 tarihli çok satan roman, 1997'de beyazperdeye uyarlanmıştı

Yağmurcu, gösterime girdiği dönemde eleştirmenlerin beğenisini kazanmış ve "baştan sona sürükleyici" diye nitelenmişti (Paramount) 

Ünlü yazar John Grisham'ın 1995 tarihli romanı Yağmurcu (The Rainmaker) ve 1997 yapımı film uyarlamasına dayanan yeni bir diziye yeşil ışık yakıldı.
 
69 yaşındaki Grisham, Jason Blum'la birlikte dizide yürütücü yapımcı olarak görev alırken, Blumhouse Television ve Lionsgate Television da stüdyo olarak hizmet veriyor.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Michael Seitzman senaryoyu, dizinin pilot bölümünü de birlikte yazdığı Jason Richman'la kaleme alacak. Grisham ve Blum'un yanı sıra yönetici yapımcılar arasında Seitzman, Richman ve David Gernert yer alıyor.

USA Network'ün açıkladığı resmi sinopsise göre, "Hukuk fakültesinden yeni mezun olan Rudy Baylor, mahkeme salonlarının aslanı Leo Drummond ve hukuk fakültesindeki kız arkadaşıyla karşı karşıya geliyor".

Resmi açıklama şöyle devam ediyor:

Rudy, patronu ve onun darmaduman asistanıyla birlikte, müvekkillerinin oğlunun gizemli ölümünü çevreleyen iki bağlantılı komployu ortaya çıkarıyor.

Yağmurcu'ya yeşil ışık yakılması, USA Network dizileri Suits ve White Collar'ın Netflix kütüphanesine eklenmesinin ardından yeniden popülerlik kazanmasıyla birlikte geldi. 

Ayrıca Blumhouse, kısa süre önce Lionsgate'le stüdyonun kütüphanesindeki yapımları yeniden yorumlamak üzere çoklu film anlaşması imzalamıştı.
 


Yağmurcu'nun ilk beyazperde uyarlaması Francis Ford Coppola imzasını taşıyordu ve Rudy rolünde izleyicilerin karşısına çıkan isim Matt Damon olmuştu.

Oyuncu kadrosunda ayrıca Claire Danes, Jon Voight, Mary Kay Place, Mickey Rourke, Danny DeVito, Danny Glover, Roy Scheider, Virginia Madsen ve Teresa Wright yer almıştı.


Independent Türkçe, Variety, Deadline, ScreenRant

DAHA FAZLA HABER OKU