Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sinan Ateş'in eşi Ayşe Ateş ile görüşecek

AA'ya konuşan İletişim Başkanlığı kaynakları, görüşmenin birkaç gün içinde gerçekleşeceği bilgisini verdi

Kolaj: Independent Türkçe

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara'da öldürülen eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş'in eşi Ayşe Ateş ile bir araya gelecek.

AA'ya konuşan Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı kaynakları, görüşmenin birkaç gün içinde gerçekleşeceği bilgisini verdi.

Özgür Özel, Ayşe Ateş ile görüştü

Ayşe Ateş bugün, CHP Genel Merkezi'nde CHP Genel Başkanı Özgür Özel'le görüştü.

12:50'de başlayan ve yaklaşık 1 saat süren görüşmenin ardından Ayşe Ateş, gazetecilere açıklamalarda bulundu.

HalkTV’de yer alan habere göre; Eşi Sinan Ateş’in cinayeti üzerinde bir siyasi baskı olduğunu söyleyen Ayşe Ateş, Hiç kimse bu işten kaçamayacak” dedi.

Kendisini 10 gün önce Cumhurbaşkanlığı Özel Kalem Müdürü Hasan Doğan'ın aradığını söyleyen Ateş şunları söyledi:

Sayın Cumhurbaşkanı'nın geçen hafta içi benimle görüşeceğini söyledi. Ancak akabinde MHP'nin grup toplantısı oldu. Devlet Bahçeli her zaman olduğu bizi karalamakla, iftira atmakla itham etti. Orada bir çağrıda bulundu. 'Bunların sırtını sıvazlamayın' dedi. Bence Cumhurbaşkanı ile yapacağım görüşmeden haberi oldu. Bu sebeple Cumhurbaşkanına mesaj gönderdiğini düşünüyorum. Sanırım bu sebeple çağrılmadık. Normalde geçen hafta görüşmemiz gerekiyordu. Ancak görüşme gerçekleşmedi. Bahçeli'nin çağrısı sanırım karşılık buldu.

Ayşe Ateş, Özel'le yaptığı görüşmeye ilişkin olarak da, "Kendisini mahkemeye davet ettim, geleceğini söyledi. Sinan hayattayken Özgür Özel ve Kılıçdaroğlu hakkında ağır söylemleri olmasına rağmen bize sahip çıktılar. Çok teşekkür ediyorum. Dost bildikleri düşman, düşman bildikleri dost oldu. Bunu çok acı bir şekilde tecrübe ettik" diye konuştu.

 

 

Independent Türkçe, AA, HalkTV

DAHA FAZLA HABER OKU