Selena Gomez'in yeni filmi Cannes'ı kasıp kavurdu

Bol yıldızlı müzikal 11 dakika ayakta alkışlandı

130 dakikalık drama, 77. Cannes Film Festivali'nde Altın Palmiye için yarışıyor (Pathé)

Fransız yönetmen Jacques Audiard, dün gece Cannes'a dönerek dünyayı Emilia Perez'le tanıştırdı. Yönetmenin yeni filmi seyirciler tarafından coşkuyla karşılandı

Başrollerini Zoe Saldaña, Selena Gomez ve Karla Sofía Gascón'un paylaştığı İspanyolca müzikal drama Emilia Pérez, Cannes Film Festivali'nde bu yıl en büyük alkışı aldı.

11 dakika ayakta alkışlandı

31 yaşındaki Gomez, yeni filminin tam 11 dakika boyunca alkışlanarak ıslık ve tezahüratlarla karşılanması karşısında gözyaşlarına hakim olamadı.

e12.jpg

Prömiyerde ABD'li aktris Gomez'e Venezuelalı aktör Edgar Ramirez ve Zoe Saldana eşlik etti (AFP)


Film sona erip jenerik akmaya başladığında, daha ışıklar yanmadan "Bravo" sesleri yükselmeye başladı. Saldaña ve Gascón gözyaşları içinde kalırken Gomez de yüzünü elleriyle kapatmıştı.
 


İzleyiciler filmi ayakta alkışlarken yönetmen Jacques Audiard, balkondan şapkasını sallayarak teşekkür etti. Yönetmen sözlerini bitirdikten sonra alkışlar iki dakika daha devam etti. 

"Hiç bu kadar iyi olmamıştı"

Müzikalin başrol oyuncuları Saldaña ve Édgar Ramírez de kucaklaşarak başarıyı kutladı.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Filmde beden uyum operasyonu olmak isteyen bir uyuşturucu karteli liderini canlandıran Gascón için de büyük alkış koptu. 

Filmde Zoe Saldaña hayal kırıklığına uğramış bir avukatı, Selena Gomez uyuşturucu baronunun karısını, Édgar Ramírez de tehlikeli bir aşığı canlandırıyor. 

Hollywood Reporter yazarı David Rooney, müzikalin melodram ve kara filmi buluştururken Almodóvarvari bir mizahı benimsediğini yazdı. Rooney, Gascon'u "harika bir keşif" diye nitelendirirken Saldaña için de "Hiç bu kadar iyi olmamıştı" ifadelerini kullandı.

Audiard senaryoyu sık sık birlikte çalıştığı Thomas Bidegain ve Léa Mysius ile birlikte yazdı. 

72 yaşındaki yönetmen, daha önce Yeraltı Peygamberi (Un Prophète), Pas ve Kemik (De Rouille et D'os) ve Paris, 13. Bölge (Les Olympiades) gibi filmlere imza atmıştı.


Independent Türkçe, Variety, Hollywood Reporter, Deadline

DAHA FAZLA HABER OKU