Squid Game'in yıldızı müjdeyi verdi

Netflix'in rekortmen dizisi çok yakında dönüyor

Güney Kore dizisinin realite şov spinoff'u Squid Game: The Challenge da ikinci sezon onayını almıştı (Netflix)

Netflix'in rekortmen dizisi Squid Game'den haber var. Dizinin baş karakteri Gi-hun'u canlandıran Emmy ödüllü aktör Lee Jung-jae, ikinci sezonun ne zaman izleyiciyle buluşacağını açıkladı. 

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Hwang Dong-hyuk tarafından yaratılan hayatta kalma geriliminin, ölümcül rekabet hikayesinin ötesinde anlatacak çok daha fazla şeyi var. 

Squid Game'in ilk sezon finalinde Lee'nin canlandırdığı Gi-hun, çarpık rekabeti durdurma umuduyla harekete geçmişti. Bu heyecanlı final iki yılı aşkın süredir izleyicilerin nefeslerini tutarak beklemesine neden olmuştu. Ancak son açıklamalar yeni bölümler için bekleyişin neredeyse sona erdiğini doğruluyor.

"Aralıkta" dedi

Lee, bir tercüman aracılığıyla Business Insider'a yaptığı açıklamada Squid Game'in ikinci sezonunun bu yıl sonunda gösterime gireceğini doğruladı. 

51 yaşındaki oyuncu, dizinin hayranlarına müjdeyi şu sözlerle verdi:

Aralıkta gösterime girecek.

Aktörün yaklaşan Yıldız Savaşları (Star Wars) dizisi The Acolyte'teki rolünü tanıtırken yaptığı yorumlar, Squid Game'in 2024'ün ikinci yarısında geri döneceğini belirten Netflix CEO'su Ted Sarandos'un önceki açıklamalarıyla aynı doğrultuda.

Netflix, rekortmen dizinin ilk sezonunu Eylül 2021'de gösterime sokmuştu. 

Sürükleyici dizi, 456 oyuncunun bir dizi çocuk oyunu oynayarak 45,6 milyar won (yaklaşık 3,3 milyon dolar) ödül için yarıştığı bir yarışmayı konu alıyordu. 

2022'de 14 dalda Emmy'ye aday gösterilen Squid Game, bunların 6 tanesini kazanmayı başarmıştı. 

Dizi, Haziran 2022'de ikinci sezon onayını almış ve geçen yılın sonunda realite şov formatıyla yarışmaya uyarlanarak ekranlara gelmişti.

Squid Game ve Squid Game: The Challenge halen Netflix'te izlenebilir.
 

Independent Türkçe, ScreenRant, Hollywood Reporter, Business Insider

DAHA FAZLA HABER OKU