Chris Hemsworth, Cannes'ın kıyafet kuralını ihlal etti

Thor oyuncusu siyah kravatı zorunlu kılan kıyafet kuralını teknik bir nedenden ötürü ihlal etti

Chris Hemsworth, 15 Mayıs 2024'te Fransa'nın Cannes kentinde düzenlenen 77. Cannes Film Festivali'nde Furiosa: Bir Mad Max Destanı'nın kırmızı halısından ayrılıyor (Reuters)

Chris Hemsworth, Furiosa: Bir Mad Max Destanı (Furiosa: A Mad Max Saga) galasında 2024 Cannes Film Festivali'nin kıyafet kuralını ihlal etti.

Çarşamba gecesi Thor'un 40 yaşındaki aktörü, son filminin kırmızı halı galasında kravat takmadan yürümeye karar vererek film festivalinin siyah kravatı zorunlu kıldığı kıyafet kuralını çiğnedi.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Beyaz ceket ve gömlekle şık bir siyah pantolondan oluşan görünümünü iddiaya göre Chopard'ın etik kaynaklı 18 ayar beyaz altından tasarlanan, pırlantalar ve safirlerle süslenen Alpine Eagle 41 Frozen saati ve yine etik kaynaklı 18 ayar beyaz altından yapılma pırlanta kol düğmeleriyle süsledi. 

Marvel yıldızının kuralları sadece teknik bir nedenden ötürü çiğnediği bildirildi. Festivalin internet sitesinde gala gösterimlerine katılacakların "papyonlu bir smokin veya gece elbisesi" giymeleri gerektiği belirtiliyor. 

Festival, katılımcının bu parçalara sahip olmaması halinde, "kokteyl kıyafeti, koyu renk döpiyes, siyah pantolonla şık bir üst, siyah elbise, papyonlu siyah ya da gece mavisi bir takım elbise" giyilmesine de izin veriyor. 

O gece tüm dikkatleri üzerine çeken tek oyuncu Hemsworth değildi. Filme ismini veren Furiosa'yı canlandıran bir diğer başrol Anya Taylor Joy, Tiffany & Co. imzalı zarif mücevherlerle kombinlediği şampanya rengi şık Dior balo elbisesiyle izleyenleri büyüledi.

Toplamda 68 karattan fazla elmas içeren platin kolyesiyle göz kamaştırdı. Kolyeyi, 18 karat beyaz altın pırlanta küpeler ve ünlü mücevher markasının iki platin pırlanta yüzüğüyle kombinledi.
 

#Furiosa filminin dünya prömiyerinde son derece keyifli olan Chris Hemsworth, papyon takmayarak #Cannes2024'ün kıyafet kuralını ihlal ediyor!

İki film yıldızı birlikte Palais des Festivals'in (Fransa'nın Cannes şehrindeki müzik ve tiyatro etkinlileri için kullanılan bir stüdyo -çn.) önünde toplanan kalabalığı selamladı ve onlarca imza dağıtıp hayranlarıyla özçekim yapmayı ihmal etmedi. 

Gecenin ilerleyen saatlerinde, Hemsworth ve Furiosa'da başrolü paylaştığı Taylor-Joy'un filmdeki performanslarıyla 6 dakika boyunca ayakta alkışlandığı bildirildi. Sağır edici alkışlar devam ederken Taylor-Joy'un kameralara öpücükler gönderdiği, Hemsworth'un ise gelen son derece olumlu tepkiler karşısında gözlerinin yaşlarla dolduğu görüldü. 

Yönetmen George Miller'ın mikrofonu alarak kalabalığa minnettarlığını ifade ettiği bildirildi.

Bu film üzerinde çok çalıştık ve sizin ondan ne anlam çıkardığınızı görmek çok ilginç oldu

Bizi ağırladığınız için teşekkür ederiz.

Mad Max serisinin son filmi Furiosa, Mad Max: Fury Road'un Cannes'da gösterime girmesinden neredeyse 9 yıl sonra aynı Fransız festivalinde prömiyerini yaptı. Daha önce birçok kez Cannes jürisinde yer alan Miller'ın filmi Üç Bin Yıllık Bekleyiş'in (Three Thousand Years of Longing) prömiyeri de 2022'de festivalde gerçekleşmişti.


* İçerik orijinal haline bağlı kalınarak çevrilmiştir. Independent Türkçe'nin editöryal politikasını yansıtmayabilir. 

https://www.independent.co.uk/life-style

Independent Türkçe için çeviren: Gökçe Uçak

© The Independent

DAHA FAZLA HABER OKU