İBB'den Haluk Bayraktar'a yanıt: Hem kişisel hem de kurumsal hukuksal süreç başlatıyoruz

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden (İBB), Baykar Genel Müdürü Haluk Bayraktar'ın İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu hedef alan açıklamalarına yanıt geldi

Kolaj: Independent Türkçe

İBB'den yapılan açıklamada, "Haluk Bayraktar isimli kişinin sosyal medya platformu X paylaşımında İBB ve Başkanımız Sayın Ekrem İmamoğlu’na yönelik yalan ve iftiralara yer verildiği görülmüştür" ifadeleri yer aldı.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Açıklama şu ifadelerle sürdü:


Haluk Bayraktar isimli kişinin sosyal medya platformu X paylaşımında İBB ve Başkanımız Sayın Ekrem İmamoğlu’na yönelik yalan ve iftiralara yer verildiği görülmüştür.  Haluk Bayraktar isimli kullanıcı hakkında, bu asılsız iddialarından dolayı, hem kişisel hem de kurumsal hukuki süreç başlatılacaktır.  Ramazan ayında bile iftira ve kumpastan geri durmayanların, bayramda da aynı kötülüklere devam etmesine şaşırmıyoruz.  Bu şahıs ve benzerleri sosyal medyada dezenformasyon yaparak, içindeki kin ve nefreti toplumu kutuplaştırmak için kullanıyor.  Bu millet sizin kötü aklınıza 31 Mart’ta dersini verdi, vermeye de devam edecektir.

Ne olmuştu?

Baykar'ın CEO’su Haluk Bayraktar, sosyal medyada Baykar ve yöneticileri aleyhine “alçakça ve şerefsizce” uçak yakıtı konusunda bir iftira kampanyası yürütüldüğünü iddia ederek, “Baykar, Türkiye'den Gazze'ye en büyük insani yardımı gerçekleştirmiş bir firmadır. Firmamızın tek faaliyet alanı insansız hava aracı sistemleridir” demişti. Bayraktar sosyal medya hesabından, “İsrail’e jet yakıtı sattığımız iftirasını atan alçak kim diye baktım” diyerek, “Gördüm ki İBB Başkanının iletişim kampanyalarını yöneten strateji ekibinde yer alıyormuş. “Alevilerin de pkk’sı olmalı” diye yazılar yazıyor, dhkp-c güzellemesi yapıyormuş. Bu pkk’lıları besleyen Ekrem İmamoğlu'na sesleniyorum: Tasmalı köpeklerini saldırtmayı bırak. Yalandan başka söyleyecek lafın varsa, mertçe yüzümüze söyle de cevabını verelim” ifadelerini kullanmişti.

 

Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU