Erdoğan: Benim faize alerjim var

Cumhurbaşkanı: Politika faizi daha da düşecek

Fotoğraf: AA

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, faize alerjisi olduğunu söylerken Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) faizde yeni bir indirime gidebileceği mesajını verdi.

Sivas'ta Orta Anadolu Ekonomik Forumu'nda konuşan Erdoğan, savunma sanayisinde yerli üretimin yüzde 70 olduğu bilgisini paylaşırken "Bir S-400 olayı oldu kıyamet kopardılar. S-400 taarruz değil, savunma sistemi. Bize savunma sistemi bile almayı engelliyorlar” dedi ve Rus savunma sistemi teslimatının nisan ayında biteceğini belirtti.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nda ABD Başkanı Donald Trump ile Patriot alımını konuşacaklarını ifade eden Erdoğan, "Obama'dan akıllı bomba istedik, ihtiyaç var, vermediler. Sayın Trump'a da sorduk ondan da bir şey çıkmadı. Şu an biz üretiyoruz” dedi.

Erdoğan ayrıca nükleer silahlarla ilgili olarak şu mesajı verdi:

Birilerinin elinde nükleer başlıklı füze varken, benim elimde olmasın. Ben bunu kabul etmiyorum.

Ekonomiye ilişkin olarak mesajlar da veren Erdoğan, şu ifadeleri kullandı:

Benim faize alerjim var. Yüksek faize karşıyım. Faizle düşüşle birlikte enflasyon da düştü. Politika faizi daha da düşecek. Bizim güçlenme sürecimiz de artarak devam edecektir. 

Darbeler, cuntalar koalisyonlar gibi pek çok sebep ekonominin üzerine eğilmemize mani oldu.  İç düşmanlar adeta Türkiye'nin sıçramasına engel oluyorlar.

Türkiye üçüncü büyük kalkınma hamlesini 2003'ten itibaren AK Parti ile yaşamıştır. Altyapıda atılan adımlar cumhuriyet tarihinde görülmemiş adımlardır.

 

Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU