Netflix'in yıldızlarla dolu yeni filmi yerden yere vuruldu

Harry Potter'ın yönetmeninin imzasını taşıyan filmin Rotten Tomatoes puanı 100 üzerinden yalnızca 17

Filmin senaryosu Wells Tower ve Evan Hughes imzasını taşıyor (Netflix)

Emily Blunt ve Chris Evans'ın başrollerini paylaştığı yeni film Acı Reçete (Pain Hustlers), dünya prömiyerinin ardından olumsuz eleştiriler aldı.

Harry Potter'ın yönetmeni David Yates'in yönettiği film Andy Garcia, Jay Duplass ve Catherine O'Hara gibi güçlü bir yardımcı oyuncu kadrosuna sahip olsa da bu durum eleştirmenleri ikna etmeye yetmedi.

18 eleştiriden sadece üçü olumlu

Netflix, filmin konusunu kısaca şöyle özetliyor:

Kızına bakabilmek için, batmakta olan bir ilaç şirketi girişiminde işe giren bir kadın, kendini tehlikeli ve yasa dışı bir operasyonun içinde bulur.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Dünya prömiyerini 11 Eylül'de 48. Toronto Uluslararası Film Festivali'nde yapan Acı Reçete, şu ana kadar eleştiri derleme sitesi Rotten Tomatoes'ta 100 üzerinden sadece 17 puan alabildi. Filmle ilgili kaleme alınan 18 eleştiriden yalnızca üçü olumlu. 

The Wrap'ten Kristen Lopez, Acı Reçete'nin oyuncu kadrosunun fark yarattığını itiraf etse de yine de filmin konusunu eleştirdi:

Acı Reçete güçlü başrol oyuncuları sayesinde eğlendiriyor ama çok daha iyi filmlerin klişelerine dayandığını düşünmemek elde değil.

BBC, "Filmin adı muhtemelen Liza Drake olmalıydı, Emily Blunt'ın canlandırdığı satış temsilcisinin adı, bu duyarsız dramayı neredeyse tek başına kurtarıyor" ifadesini kullandı.

Indiewire'dan David Ehrlich, Acı Reçete'yle ilgili şöyle yazdı:

Yates'in filmi, acının kaynağını anlamlı bir şekilde ele almaktan ziyade kolay yutulur olmaya odaklanıyor.

Screen International'ın Netflix filmiyle ilgili eleştirisinde şu ifadelere yer verildi:

Kapitalizmin kötülükleri ve ilaç şirketlerinin canavarlığı hakkında ironik bir şekilde eğlenceli bir ibret öyküsü olmaya çalışan Acı Reçete, ne baştan çıkarıyor ne de tiksindiriyor. Bu sözde acı hap çok kolay yutuluyor.

The Guardian'dan Benjamin Lee, 5 üzerinden iki yıldız verdiği filmi şöyle değerlendirdi:

Blunt, adanmışlığını sonuna kadar koruyor ama o bile sıkıcı son perdeye parlaklık katamıyor, onu ekranda görmenin keyfi yerini hak etmediği bir başka projenin acısına bırakıyor.

Acı Reçete, 20 Ekim'de Netflix'te yayımlanacak.


Independent Türkçe, DigitalSpy, Rotten Tomatoes

DAHA FAZLA HABER OKU