Conor McGregor, UFC'ye dönüş için yeni tarih verdi

Eski şampiyon, Michael Chandler'la yapacağı dövüşün bu yıl gerçekleşmeyeceğini pazar günü söylemişti fakat fikrini çoktan değiştirdi

(Reuters)

Conor McGregor, UFC'ye dönüşü için bir tarih belirlemeye çalışırken "Aralığın yeniden masada olduğunu" ifade etti.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Şubatta McGregor'ın bu yıl Michael Chandler'la dövüşeceği açıklanmıştı fakat maç için herhangi bir tarih, yer veya siklet teyit edilmemişti.

İki dövüşçü bu yaz UFC televizyon programı The Ultimate Fighter'da antrenör olarak karşı karşıya gelse de kendi karşılaşmaları pek de gerçekleşecek gibi görünmüyordu. 35 yaşındaki McGregor daha sonra pazar günü dövüşün 2023'te gerçekleşmeyeceğini söyledi.

Ancak The Irishman lakaplı dövüşçü fikrini çoktan değiştirdi ve 22 Ağustos Salı günü X'te şöyle yazdı:

Aralık tekrar masada! Her iki durumda da hazırım.

Yakın bir zamanda Amerikalı Chandler, Instagram'da antrenman görüntülerini paylaşırken "1. Gün" diye yazdı.
 


Eski şampiyonla 37 yaşındaki dövüşçünün karşılaşmasının önündeki en büyük engel, McGregor'ın Birleşik Devletler Anti-Doping Ajansı'nın test havuzunda yer almaması.

Dövüşçülerin ringe çıkabilmek için 6 aydır havuzda yer almaları, iki negatif ve sıfır pozitif test sonucu vermeleri gerekiyor. Bu nedenle McGregor, kendisine bir muafiyet tanınmadığı sürece Şubat 2024'e kadar dövüşmeye uygun olmayacak.

McGregor, Temmuz 2021'de Dustin Poirier'e karşı aldığı üst üste ikinci mağlubiyette bacağını kırdığından beri dövüşmüyor; Chandler'ın son dövüşüyse Kasım 2022'de Poirier'e karşı teslim olduğu mağlubiyetiydi.* İçerik orijinal haline bağlı kalınarak çevrilmiştir. Independent Türkçe'nin editöryal politikasını yansıtmayabilir.

https://www.independent.co.uk/sport

Independent Türkçe için çeviren: Meltem Ergin

© The Independent

DAHA FAZLA HABER OKU