Fatih Altaylı: Kan meselesi

"Bak bak bak. Bak sen şu laf ebesi Ellialtı'ya. Ulan o kan senin babanın kanı mı! Yıllardır milyonlarca vatandaşın verdiği kan o. Sen kim oluyorsun da kimin kanını kime bahşediyorsun"

Fotoğraf: AA

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu'nun "Kızılay'a kan bile vermem" açıklamasına yanıt veren Kızılay Genel Sekreter Yardımcısı Murat Ellialtı'nın "Karamollaoğlu epeyce yaşlı. Bir gün kan ihtiyacı olursa olgun davranır, kendisini geri çevirmeyiz. Ancak kan işini de siyasete alet etmesin" sözlerini eleştirdi.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Altaylı bugünkü köşesinde, "Bak bak bak. Bak sen şu laf ebesi Ellialtı'ya. Ulan o kan senin babanın kanı mı! Yıllardır milyonlarca vatandaşın verdiği kan o. Sen kim oluyorsun da kimin kanını kime bahşediyorsun" ifadelerini kullandı.

Altaylı yazısında şunları kaydetti:

Başkanı yetmezmiş gibi bir de genel sekreter yardımcısı çıktı başımıza. Adı Murat Ellialtı imiş. Kardeşi de arpalığa çevirdikleri Kızılay'ın bir şirketinden genel müdür sıfatı ile ziftleniyormuş. Başkanı yellenince, genel sekreterin orta yere yapması normal. 

Bu Ellialtı efendi, Kızılay'ı eleştiren Temel Karamollaoğlu için "Epeyce yaşlı. Bir gün kan ihtiyacı olursa olgun davranır, kendisini çevirmeyiz" buyurmuş. 

Bak bak bak. Bak sen şu laf ebesi Ellialtı'ya. Ulan o kan senin babanın kanı mı!  Yıllardır milyonlarca vatandaşın verdiği kan o.  Sen kim oluyorsun da kimin kanını kime bahşediyorsun. 

Bak Ellialtı, Kızılay'ın bir çiftliğe döndüğünü, Kızılay'a asla güvenmemek gerektiğini, Kızılay'a değil bağış yapmak kan bile vermemek gerektiğini ilk kim söyledi biliyor musun? 

Murat Bardakçı. Cumhurbaşkanlığı Kültür Politikaları Kurulu üyesi ve şimdi de Cumhurbaşkanlığı tarafından oluşturulan "Deprem Çalışma Grubu"nun da katılımcısıydı. 

Hadi paçan sıkıyorsa ona da aynı şeyi söyle bakalım. Yiyor mu! Kan meselesine gelirsek. O kanlar bizim kanımız. Senin değil. Eğer o iş sana kalsa idi, Kızılay'da tek bir damla kan olmazdı. 

 

Habertürk

DAHA FAZLA HABER OKU