Masterchef yarışmacısı Uğur Kardaş tutuklandı

Uğur Kardaş, Afganlıların enkazdan çıkarılan kişilerin kolunu kestiğini ve altın çaldığını iddia etmişti

Fotoğraf: Twitter

"Enkazdan ceset çıkarıp kenara koyuyorlar. Afganlı biri gelip kolunu kesiyor, altınlarını alıyor" açıklaması dolayısıyla gözaltına alınan Uğur Kardaş tutuklandı.

Kahramanmaraş ve beraberindeki 10 ili yıkan büyük depremin ardından binlerce insan hayatını kaybetti. Dünyanın dört bir yanından gelen kurtarma ekipleriyle birlikte gönüllüler de arama kurtarma çalışmalarına katılıyor.

Çalışmalara katılan isimlerden birisi de Masterchef isimli program sayesinde tanınan Uğur Kardaş oldu.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

2018'deki Masterchef yarışmasının şampiyonu Uğur Kardaş, "Enkazdan ceset çıkarıp kenara koyuyorlar. Afganlı biri gelip kolunu kesiyor" iddiasını sosyal medyadan paylaşmış ve iddiaların asılsız çıktığı belirtilerek gözaltına alınmıştı.

Sabah'taki habere göre; Kardaş, "Halkı Yanıltıcı Bilgiyi Alenen Yayma" suçundan Kahta Sulh Ceza Hakimliği'nin kararıyla tutuklandı.

Kardaş, sosyal medya hesabından paylaştığı videoda, "İnşaatın altından ceset çıkıyor. Bu cesedi arkaya ayırıyorlar. Gelsin nakil aracı alsın diye. Afganlı biri geliyor bunun kolunu kesiyor altınlarını alıyor. Çevik kuvvet koruyor tabi. Polise diyecek bir şeyim yok. Adamı öldürürler burada zaten. Ona diyecek bir şeyim yok ama ne diyeyim abi yani. Biz o cesedi çıkartmak için uğraşalım Afgan'ın biri gelsin… Ya ben var ya yemin ederim anlamıyorum" demişti.

 

Sabah, Independent Türkçe


 

DAHA FAZLA HABER OKU