Eşi ve 6 çocukla gizlice Avusturya'daki bir şarap mahzenine taşınan adam gözaltına alındı

Britanya'da doğduğu söylenen 6 çocuk, karıkocanın yanında bulundu

(AFP)

Britanya'da doğan 6 küçük çocuğun da içinde bulunduğu bir aile, küçük bir Avusturya köyündeki terk edilmiş bir şarap mahzeninde yaşarken bulundu.

Adı açıklanmayan 54 yaşındaki adam, hepsi 5 yaşından küçük olan çocukların başkent Viyana'nın yaklaşık 75 km kuzeyinde yer alan Obritz'deki yasadışı sığınakta bulunmasından sonra gözaltına alındı.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Yerel basında çıkan haberlerde, komplo teorileri ve Avusturya devletini tanımayanlarla bağlantısı bulunan adamın devlet otoritesine direndiği için alıkonduğu bildiriliyor.

Sosyal hizmetler, Avusturyalı olduğu söylenen ama Britanya'da çalışan adamın aileyi denetlemek için gönderilen yetkililere biber gazı sıkmasının ardından polisi aradı.

Adam, ailenin birkaç aydır yaşadığı bildirilen mahzene barikat kurduktan sonra polis zorla içeri girdi.

Daily Telegraph'ın aktardığı üzere mahzende bir İngiliz şirketi için satın alınmış silahlar bulundu.

Gazete, aileyi daha rahat ettirmek için yenilenen mahzene güvenlik kameraları yerleştirilmiş olduğunu belirtiyor.

Ancak yetkililer, sağlık koşulları açısından yetersizliği nedeniyle buranın çocuklara uygun olmadığını ifade ediyor.

Belediye Başkan Yardımcısı Erich Greil yerel basına verdiği demeçte şöyle dedi: 

Mahzenin önündeki güvenlik kameraları özellikle rahatsız ediciydi ve köy sakinleri bazen bodrumda çocukların seslerini duysa da yaklaştıkları anda sesler kesiliyordu.

Savcıların, çocuklar için bir risk oluşturmadığını söylemesinin ardından adamın perşembe akşamı serbest bırakıldığını aktaran Telegraph, silahların yasal olarak edinilip edinilmediğinin de yetkililerce kontrol edildiğini belirtiyor.

Polis kaynakları The Telegraph'a yaptığı açıklamada, 500'den az kişinin yaşadığı Aşağı Avustruya köyündeki mahzende bulunan çocukların cinsel istismara uğradığına dair herhangi bir işaret bulunmadığını söylediler.*İçerik orijinal haline bağlı kalınarak çevrilmiştir. Independent Türkçe’nin editöryal politikasını yansıtmayabilir.

https://www.independent.co.uk/news

Independent Türkçe için çeviren: Sevgi Aydoğan

© The Independent

DAHA FAZLA HABER OKU