Paylan: Öğrenim kredisinde gecikme faizinin yerini gecikme zammı aldı

HDP Diyarbakır Milletvekili Paylan "Yasal uygulamada bir şekilde gecikme zammı uygulaması devreye sokmuşlar ve geçmiş borçlardan bu gecikme zammını silmiyorlar" ifadesini kullandı

Fotoğraf: AA

HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "öğrenim kredisi borçlarına faiz ve enflasyon farkı uygulanmayacağı" dediğini hatırlattı.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

"Öğrenim kredisi borçlarının gecikme faizinin yerini gecikme zammının aldığını, öğrencilere çok az bir indirim yapıldığını" belirten Paylan, bu konuda gençlerden çok fazla şikayet aldıklarını aktardı.

Bu konuda bir düzenleme yapılması gerektiğini dile getiren Paylan, "Yasal uygulamada bir şekilde gecikme zammı uygulaması devreye sokmuşlar ve geçmiş borçlardan bu gecikme zammını silmiyorlar. Gecikme faizinin yerini gecikme zammı aldı. Ya Cumhurbaşkanı KYK borçlusu gençleri kandırdı ya da yeniden Cumhurbaşkanı'nı kandırdılar. Eğer yasada bir boşluk varsa derhal düzenlenmesi lazım. Bu konuya Meclis iradesini koydu, bu konudan geri adım atamayız" ifadesini kullandı.

 

 

 

AA, ANKA

 

 

DAHA FAZLA HABER OKU