Mansur Yavaş: Ankara’nın köylerini zengin edeceğiz

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, muhtarlarla bir araya geldiği toplantıda, "Parti ayırımı yapmadan, elimizi herkese uzatacağız" dedi

Fotoğraf: İHA

Başkent'in 25 ilçesinden gelen muhtarlarla bir araya gelen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, son olarak Bala ve Etimesgut ilçesinden gelen muhtarlarla görüştü. 

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, göreve geldiği günden itibaren Ankara’yı kentin paydaşları ile birlikte “ortak akıl” ilkesi ile yönetmek istediğini söyledi. 

“Ankara’nın köylerini zengin edeceğiz” 

Birçok mahallenin ortak problemi olan su, kanalizasyon ve yol ihtiyaçlarının öncelikli olarak çözüleceğini vurgulayan Yavaş, kırsal kalkınmaya yönelik önemli projeleri hayata geçirmeye hazırlandıklarını belirterek, şöyle konuştu: 

İddialıyız, Ankara’nın köylerini zengin edeceğiz. Bizde parti ayrımı yok, elimizi herkese uzattık. Herkese her türlü hizmeti yapacağız. Bu boynumuzun borcu. Niyetimiz Ankara’nın her yerini eskisinden daha güzel yapmak, kasıtlı olarak hizmet gitmeyen yerlerin hizmet eksiğini gidermek. Biz vatandaşlarımızın kime oy verdiğini değil, sağlığını ve refahını önemsiyoruz. Yeni doğmuş çocuğun hiçbir kabahati yok. O evde su akmak zorunda. O köyde açıktan akan kanalizasyon olmamalı.

“Bize kolay ulaşacaksınız” 

Muhtarların kendi mahalleleriyle ilgili taleplerini ve sorunlarını dinleyerek, çözüm önerilerine yönelik fikir alışverişinde bulunan Yavaş, bundan sonra muhtarların Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne doğrudan ulaşmaları için üst düzey bir bürokratını görevlendireceğini söyledi. 

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Yetkili bürokratın 7/24 telefonunun açık olacağını belirten Yavaş, “Bize artık kolay ulaşacaksınız. Aradığınızda direkt yetkili kişiye ulaşacaksınız, acil durumlarda anında müdahaleye hazır olacak ve hemen çıkıp bulunduğunuz yere gelecek” dedi. 

 

İHA

DAHA FAZLA HABER OKU