Meghan Markle: Birleşik Krallık vatandaşlık testi o kadar zordu ki Prens Harry'den yardım istedim

Sussex Düşesi, eşinin bile bazı sorular karşısında afalladığını söyledi

Meghan Markle ve Prens Harry çifti ABD'de yaşıyor (AP)

Meghan Markle, Birleşik Krallık (BK) vatandaşlığı almak için geçilmesi gereken testin çok zor olduğunu söyledi. Markle, eşi Prens Harry'nin bile bazı sorular karşısında şaşkına döndüğünü belirtti.

Sussex Düşesi, Spotify'da yayımlanan podcast'i Archetypes'ın dünkü bölümünde iki sene önce BK vatandaşı olan oyuncu Pamela Adlon'ı konuk etti.

Adlon'ı kutlayan Markle, Life in the UK (BK'de Yaşam) adlı testin çok zor olduğunu belirtti. 41 yaşındaki Düşes, sözlerini şöyle sürdürdü:

Teste çalışırken ‘Aman Tanrım' dediğimi hatırlıyorum. Eşime ‘Bunu biliyor musun?' diye sorardım ve 'Ah, hiçbir fikrim yok' derdi.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Adlon bu ifadelerin ardından Markle'ın BK Kraliyet Ailesi'yle yaşadığı sorunları hatırlattı. 56 yaşındaki oyuncu 'Bence testi senin için daha da zorlaştırdılar' deyip şaka yaptı. Markle ise buna gülerek "Hadi ya" yanıtını verdi.

Buckingham Sarayı, çiftin Kasım 2017'deki nişanının ardından Markle'ın BK vatandaşı olmayı hedeflediğini duyurmuştu. Ancak çift 2020'de Kraliyet ailesinden ayrıldıktan sonra bu süreç rafa kaldırıldı.

Britanya'daki yaşam, tarih, hukuk ve geleneklerle ilgili 24 çoktan seçmeli sorudan oluşan test, 45 dakika sürüyor.

 

Independent Türkçe, The Telegraph, People

Derleyen: Uğurcan Yıldız

DAHA FAZLA HABER OKU