Ahmet Taşgetiren: Kan-seçim denklemi

"Ersan Ergür çok yanlış oynuyor. Bu psikoloji sağlıklı bir psikoloji değil"

Fotoğraf: YouTube

Karar yazarı Ahmet Taşgetiren, “Bu vatanı Türkiye düşmanları ile iş birliği yapanlara sandıkta teslim etmeyiz” şeklinde bir ifade kullanan SADAT yöneticisi Ersan Ergür’e tepki gösterdi.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Taşgetiren, bugünkü köşe yazısının “Kan-seçim denklemi” başlıklı kısmında Ergür’ün paylaştığı tweete yer verdi ve şunları hatırlattı:

SADAT’ın adının “özel harp, tedhiş vs…” gibi yöntemlerle tartışıldığı, üstelik SADAT’ın seçim güvenliği için risk oluşturmasından kaygılanıldığı bir zeminde yapının içinden, kuruculardan bir isim, Ersan Ergür, kalkıyor “Bu vatan kanla alındı, kanla savunuluyor. Bu vatanı Türkiye düşmanları ile iş birliği yapanlara sandıkta teslim etmeyiz, etmeyeceğiz, vatan sağolsun.” diye bir tweet atıyor.

Ancak bir süre sonra bu tweeti siliyor. Bu defa “Bu vatan kanla alındı, kanla savunuluyor. Yüce Türk milleti Türkiye düşmanları ile işbirliği yapanlara sandıkta oy vermeyerek cennet vatanımızı teslim etmeyecektir. Vatan sağolsun.” Yani “Yüce Türk milleti” ve “sandıkta oy vermeyerek” eklemesi yaparak kan ile seçimi ve “kendisini” sözüm ona birbirinden ayırmış oluyor. Takipçilerinden gelen “neden mesajı sildin?” sorusuna is, “Açıklama yapma gereği hissettim. Bazen anlatılmak istenen anlaşılmayınca izah gerekiyor” diye yanıt veriyor.

Taşgetiren, tepkisini şu ifadelerle dile getirdi:

Ersan Ergür çok yanlış oynuyor. Bu psikoloji sağlıklı bir psikoloji değil. Bir kere Türk milletinin iradesine sen hakim değilsin, seçimin sonuçlarını sen tayin edecek değilsin, Türk milletinin dostunu – düşmanını sen belirleyecek değilsin… Seçimlerde ortaya çıkacak hangi sonuç “Yüce Türk milleti”nin iradesini yansıtmış olacak hangisi “Türkiye düşmanları”nın, bunu tayin etme yetkisi kime verilmiş? Ya da sana mı verilmiş?

 

Karar, Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU