HDP’den Kılıçdaroğlu’na: Muhalefet liderinin verdiği tepkiye bakar mısınız?

Kılıçdaroğlu’nun Pençe – Kilit operasyonuna ilişkin paylaşımına HDP Sözcüsü Günay tepki göstererek, “Mübarek Ramazan ayında kan dökmek, ölümlere sebep olmak yerine yaşatmayı ve çözümü savunmaktır kutsal olan” dedi

Fotoğraf: AA

HDP Sözcüsü Ebru Günay, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Irak'ın kuzeyinde Metina, Zap ve Avaşin-Basyan bölgelerindeki terör hedeflerine yönelik başlatılan Pençe – Kilit operasyonuna ilişkin paylaşımına tepki gösterdi.

Günay Twitter’dan, “Erdoğan Kürt düşmanlığı üzerinden tüm muhalefeti hizaya getirmek istiyor” diyerek, “Bu savaş ile tüm yaptıklarına meşruiyet sağlamaya çalışıyor. Muhalefet liderinin verdiği tepkiye bakar mısınız? Sizin Kürt sorununa çözümünüz bu mu?” tepkisini gösterdi.

Kürt sorunun çözümü ve Türkiye’nin demokratik geleceğinin ölmek ve öldürmekten geçmediğini kaydeden Günay, “Mübarek Ramazan ayında kan dökmek, ölümlere sebep olmak yerine yaşatmayı ve çözümü savunmaktır kutsal olan” diye yazdı.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Kılıçdaroğlu ne demişti?

Kılıçdaroğlu, “Irak'ın kuzeyinde yürütülen Pençe-Kilit operasyonunda, dualarımız kahraman ordumuzla birlikte. Allah bu mübarek ayda, Mehmetçiğimizin ayağına taş değdirmesin” demişti.

 

Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU