Putin: Ukrayna'daki çatışmalar kaçınılazdı, başka seçeneğimiz yoktu ve bu doğru olan şeydir

Putin, Ukrayna'daki "özel askeri operasyonda" hedeflerine ulaşacaklarını söyledi

Fotoğraf: Reuters

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Belarus Cumhurbaşkanı Aleksandr Lukaşenko ile ziyaret ettiği Vostoçniy Uzay Üssü'nde, Rusya'nın Ukrayna'ya yönelik askeri harekata ilişkin açıklamalarda bulundu.

Rus ordusunun Donbas'taki ayrılıkçı yönetimlere yardımcı olduğunu ve Rusya'nın güvenliğinin sağlanması yönünde önlemler aldığını belirten Putin, Ukrayna'daki çatışmaların kaçınılmaz olduğunu savunarak şunları söyledi:

Başka bir seçeneğimiz yoktu ve bu doğru olan şeydir. Ukrayna'daki özel askeri operasyonda hedeflere ulaşılacağından şüphe yok. Bu hedefler anlaşılır ve asildir. Hedefimiz, tanıdığımız Donbas halkına yardımcı olmak. Bunu yapmak zorunda kaldık.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Ukrayna'nın Batı tarafından yönlendirildiğini belirten Putin, "Kiev yönetiminin Donbas meselesini barış yoluyla çözülmesini amaçlayan Minsk anlaşmalarını uygulamayı reddettiğini" ifade etti.

"Kendimizi izole etmeyeceğiz"

Rusya'nın kendisini dünyadan izole etmek istemediğini belirten Putin, şu şekilde devam etti:

Kendimizi izole etmeyeceğiz. Modern dünyada kimse, hele Rusya gibi büyük bir ülke, katı bir şekilde tecrit edilemez. Etkileşimde bulunmak isteyen ortaklarımızla çalışacağız.

 

Independent Türkçe, AA

DAHA FAZLA HABER OKU