Karamollaoğlu: Erbakan hayatta olsa CHP ile birlikte olurdu

"Bugün bizim güttüğümüz politikaları belki de çok ileri bir noktada gündeme getirirdi"

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, “Erbakan hocamız hayatta olsaydı mutlaka CHP ile birlikte olurdu” dedi.

Ankara Masası'nın yayınında Fatih Atik’in konuğu olan Karamollaoğlu, “Erbakan hayatta olsa CHP ile birlikte olur muydu?” soru üzerine şunları söyledi:

Bugün hayatta olsa kesinlikle CHP ile birlikte olurdu. Bugün bizim güttüğümüz politikaları belki de çok ileri bir noktada gündeme getirirdi. Erbakan hocamız bu noktalarda herkesle bir araya gelmekten çekinmez, nerelerde uzlaşılabilir bunun üzerinde dururdu. Her partinin de benimsediği temel fikirler vardır. Bu fikirlerin hepsi kabul edilemez diye bir şey yok.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan’ın 6’lı masada yer alan CHP dışındaki 5 partiye yaptığı çağrıyı değerlendirirken, “Çok çocukça bir tavır sergiliyor” İfadesini kullandı.

“Çoluk çocukla bu iş olmaz”

Karamollaoğlu şöyle devam etti:  

Kendi babasına da ona kendi vefatından önce soruldu. Ancak kendi babası bile ''çoluk çocukla bu iş olmaz'' dedi. Çok yanlış bir tavır sergilediler. Bunun hesabını vermediler. Ben daha böyle bir konuya gelmeden önce kendisiyle en az üç kere görüştüm. Birlikte çalışalım diye tekliflerde bulunduk kabul etmedi. Ardından da bizi o binadan çıkardı ve kendi partisini kurdu.

 

Independent Türkçe, Ankara Masası

DAHA FAZLA HABER OKU