BAE kripto varlıklar için lisans çıkaracak

Birleşik Arap Emirlikleri'nin kripto para işlemlerini kurallara bağlama amacıyla bir federal lisans çıkarmaya hazırlandığı belirtildi

Ortadoğu'da Wall Street bankalarının merkezi olan Dubai International Financial Centre'da ise şu an için çıkarılmış bir izin bulunmuyor / Fotoğraf: architectmagazine.com

Birleşik Arap Emirlikleri'nin dünyanın en büyük kripto şirketlerini ülkeye çekmek için bu çeyrek sonuna dek dijital varlıklar için servis sağlayıcılarına (VASP) federal bir lisans düzenleme hazırlığında olduğu bildirildi.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Bloomberg'in haberine göre, ülkede ilgili otoritenin bu platformların faaliyete geçmelerini sağlayacak izin düzenlemeleri için son aşamada olduğu belirtildi.

İşlem hacmi bazında dünyanın en büyük kripto para Borsası olan Binance'in ülkede daha büyük bir varlık göstereceği düşünülüyor.

Dijital varlık firmaları için ülke genelinde bir lisans düzenlemesi çıkarmayı planlayan BAE'nin kripto alım-satımları alanında tamamen kurallara bağlanmış bir ekosistem oluşturma yolunda olan Hong Kong ve Singapur gibi ülkelerle daha güçlü şekilde rekabet etmeyi amaçladığı belirtiliyor.

Bazı bölgelerde lisans uygulaması şimdiden kullanılıyor

Ülkede bazı serbest ekonomi bölgelerinin hali hazırda platofmlar için izinler çıkardığı gelen bilgiler arasında. Devlet tarafından yayımlanan bir raporda geçen bilgilere göre Dubai Multi Commodities Centre'ın 22 lisans çıkardığı belirtilirken Abu Dhabi Global Market'in 6 ve Dubai Silicon Oasis Authority'nin en az bir lisans çıkardığı belirtiliyor.

Ortadoğu'da Wall Street bankalarının merkezi olan Dubai International Financial Centre'da ise şu an için çıkarılmış bir izin bulunmuyor.

BAE geçtiğimiz yıl sonunda daha fazla yatırım çekme amacıyla 14 kamu ve 16 özel sektör katılımcısını da barından risk değerlendirme raporunu tamamlamıştı.

 

Bloomberg HT

DAHA FAZLA HABER OKU